تخمینی حیرت انگیز از میزان مصرف مشروبات الکلی در کشور

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «رسالت» را مرور کرده است: «هدیه ای نفیس به علاقه مندان امیرالمومنین(ع)»، «فرقه تکفیری وهابی با تهاجم به یمن، خادم الحرمین الشریفین بودن خود را در انظار جهانیان به نمایش گذاشته است»، «تخمین حیرت انگیز رسالت از میزان مصرف مشروبات الکلی در جمهوری اسلامی» و «داعش نمکدان رجب پاشا را هم شکست»

روزنامه رسالت در کنار تیتر اصلی «تسلیم شدن ایران خیالی بیش نیست» که به سخنان جان کری در نشست کمیته روابط خارجی سنا می‌پردازد، این عناوین را برجسته ساخته است:
«رمزگشایی از چهره مظلوم این روزهای اوباما!»،
«دکتر حداد عادل در نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی :جامعتین نقش پدری برای اصولگرایان دارند»،
«مصباحی مقدم:تاکنون هیچ اتفاقی درعرصه اقتصادی نیفتاده است»،
«نعمت زاده :ایران حاضر به واردات یک طرفه کالا از اروپا نیست»،
«افخم: دولت کانادا به سوی انزوا در حرکت است»،
و «روحانی در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور فرانسه:زمان تعمیق و توسعه روابط تهران – پاریس فرا رسیده است»

فرقه تکفیری وهابی با تهاجم به یمن، خادم الحرمین الشریفین بودن خود را در انظار جهانیان به نمایش گذاشته است
این روزنامه در صفحه ۲ به انعکاس پیام آیت‌الله نوری‌همدانی به مناسبت هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) پرداخته و ذیل عنوان «وهابیت هدفی جز خدمت به استکبار و صهیونیسم جهانی ندارد»، آورده است:
– از حدود ۹۰ سال پیش و پس از اینکه فرقه تکفیری وهابی با تخریب قبور ائمه بقیع(ع) و ارتکاب جنایات قبیح در مسجد مدینه و در کربلا در ریختن خونها و از بین بردن آثار اسلامی، عقاید منحرفانه خود را ظاهر کردند، هر سال خاطره این مصیبت عظیم در قلوب مسلمانان تجدید می شود.
– این فرقه که برخلاف مبانی قرآن مجید و احادیث معتبر اسلامی با تکیه بر استکبار و صهیونیست ها ذلیلانه زیر سلطه آنها قرار گرفتند، راه اختلاف و ایجاد تفرقه با مسلمانان را پیموده و هر روز بر جنایات و شقاوت خود افزودند و ماهیت شقاوتمندانه خود را در محو آثار اسلامی، تخریب مساجد، ریختن خون مسلمانان و کشتن زنان و کودکان بیش از پیش ظاهر ساختند.


– این فرقه منحرف در انجام همه این جنایت ها هدفی جز حفظ حکومت خود نداشتند و در ایجاد گروه داعش و ریختن خون ها در عراق، سوریه، لبنان، بحرین، یمن و نیجریه منظور و هدفی جز خدمت به استکبار و صهیونیسم جهانی ندارند. اخیراً در میان کشورهای اسلامی هیچ کشوری به اندازه این رژیم از کشورهای غربی و همفکران آنها که هدفی جز ایجاد جنگ و اختلاف افکنی ها برای فروش سلاحهای جنگی ندارند، سلاح جنگی نخریده است و هم اکنون حدود سه ماه است که با تهاجم شبانه روزی و کشتار بی رحمانه مردان و زنان و کودکان و تخریب مساجد و مدارس و بیمارستانها و خانه های کشور، یمن خادم الحرمین الشریفین بودن خود را در انظار جهانیان به نمایش گذاشته است.

هدیه ای نفیس به علاقه مندان امیرالمومنین(ع)
رسالت در صفحه ۱۲ ، از انتشار کتاب «ملحق نهج البلاغه و ترجمه آن» خبر داده و نوشته است:
«تدوین کلمات و خطبه های امیرالمومنین (ع) بعد از شهادت ایشان نیز ادامه پیدا کرد و بسیاری از محدثان عام و خاص به این امر اهتمام ورزیدند. از محدثان شیعه می توان ابوالمنذر هشام بن محمد بن سائب کلبی، مسعده بن صدقه، سید ابوالقاسم عبدالعظیم حسنی، اسماعیل بن مهران و صالح بن ابی حماد را نام برد و از محدثان عامه نیز می توان به محمد بن عمر واقدی و علی بن محمد مدائنی اشاره کرد.
کتاب «ملحق نهج البلاغه» اثری است که احمد بن یحیی به علاقه مندان امیرالمومنین عرضه کرده است. این کتاب با تصحیح محمدجعفر اسلامی محقق و پژوهشگر، و ترجمه سوسن عباسیان به تازگی توسط موسسه خیریه رهروان قائم آل محمد به چاپ رسیده است.»

تخمینی حیرت انگیز از میزان مصرف مشروبات الکلی در کشور
این روزنامه که در ستون «تحلیل رویدادها» به موضوعات گلچین شده می پردازد، امروز در مطلبی از خبرگزاری فارس با عنوان «بروز یک فاجعه!» از قول معاون وزیر بهداشت به مصرف سالانه ۴۲۰ میلیون لیتر الکل در کشور اشاره کرده و نوشته است:
«اگر این سخنان  واقعیت داشته باشد، یک فاجعه به شمار می‌آید. این در حالی است که فرمانده پیشین ناجا تعداد دائم‌الخمرها را یک‌دهم تعداد معتادان کشور عنوان کرده است.
نیروی انتظامی سالانه گزارش‌هایی در مورد کشف انواع مشروبات الکلی ارائه می‌کند و هر سال از کاهش میزان کشفیات سخن می‌گوید. سردار زمانیان رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در یکی از نشست‌های خبری خود از کاهش ۴۴ درصدی قاچاق مشروبات الکلی خبر داده بود. اکنون معاون بهداشت از افزایش ۲ برابری مصرف الکل طی ۹ ماه گذشته در کشور خبر داده و اگر این آمار حقیقت داشته باشد به این معنی است که روزانه ۱۱۵ کامیون ۱۰ تنی حامل مشروبات الکلی قاچاق، به کشور وارد می‌شود و در سال این تعداد به ۴۲ هزار کامیون می‌رسد. اگر تعداد دائم‌الخمرها را نیز ۱۳۰ هزار نفر در نظر بگیریم، هر نفر از این افراد روزانه ۸/۸ لیتر الکل مصرف می‌کند یعنی بیش از نیاز بدن به آب! اما این میزان سالانه حدود ۳۲۳۰ لیتر الکل می‌شود که آماری بسیار بالا محسوب می‌شود.»

دیگر عناوین منتشر شده در روزنامه امروز، از این قرار است:
بهروز کیانی: نقاشیخط جدای از کلام وحی نیست
«فیلمسازان دفاع مقدسی دچار تکرار شده اند»؛ گزارشی از چهل و هشتمین جلسه سینما روایت
سردار نقدی: بعضا عنوان می‌شود مردم ما مردم زمان امام حسن(ع) هستند؛ اصلا این طور نیست/مردم ثابت کرده‌اند که تمام سختی‌ها را به جان می‌خرند و در مقابل دشمن کوتاه نمی‌آیند
داعش نمکدان رجب پاشا را هم شکست
میشل عون: همواره حامی مقاومت بوده و هستم
رد پای خاندان صدام در جنایت اسپایکر{داعش در فاصله میان یازدهم تا پانزدهم ژوئن ۲۰۱۴ میلادی با یورش به پایگاه هوایی اسپایکر در تکریت عراق، ۱۷۰۰ دانشجوی شیعه غیرمسلح این پایگاه هوایی را قتل‌عام کرد}

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «رسالت» را مرور کرده است: «هدیه ای نفیس به علاقه مندان امیرالمومنین(ع)»، «فرقه تکفیری وهابی با تهاجم به یمن، خادم الحرمین الشریفین بودن خود را در انظار جهانیان به نمایش گذاشته است»، «تخمین حیرت انگیز رسالت از میزان مصرف مشروبات الکلی در جمهوری اسلامی» و «داعش نمکدان رجب پاشا را هم شکست»مرور مطبوعات/ ‌شنبه‌ ۳ مرداد/ روزنامه رسالت

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. متین

    اگر تحلیل های رسالت همه از این قبیل باشد که …
    اولا بعید است الکلی ها به نیروی انتظامی امار خود را بدهند و ثانیا رسالت از کارخانه های ریز و درشت تولید الکل اتیلیک بی خبر است و از میزان تولید آن هم . اگر نویسنده رسالت سری به چند سوپر مارکت اطراف خود میزد چنین تحلیلی نمی نوشت . کم شدن واردات قاچاق مشروبات خارجی ناشی از کاهش دو سوم ارزش پول ملی است و نتایج آن . نویسنده رسالت لابد کلمه مشروبات خانگی هم به گوشش نخورده است .
    البته نباید انتظار داشت که نویسنده روزنامه رسالت باشی و این قبیل اطلاعات خود را هم لو بدهی !

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.