حزب اسلامی حکمتیار در کنار دولت اسلامی البغدادی

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه « رسالت » را مرور کرده است: «حزب اسلامی حکمتیار در کنار دولت اسلامی البغدادی»، «شب‌های قدر را قدر بدانید و برای مسائل مسلمین و کشورهای اسلامی دعا کنید»، «سبب دوستی و محبت علی (ع) در دل ها چیست؟»، «قرآن به ملکوت، رجعت کرد»، «آیا تعداد تاورکرین نشان دهنده قصد محو کعبه است؟» و «از پشت کامپیوترهای خود به زیارت اماکن مذهبی بروید»

حزب اسلامی حکمتیار در کنار دولت اسلامی البغدادی
روزنامه رسالت در صفحه بین الملل از حمایت گلبدین حکمتیار از داعش در افغانستان خبر داده و نوشته است:
«حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار حمایتش را از گروه داعش در افغانستان اعلام کرد. …. این حزب با انتشاراعلامیه‌ای از هوادارانش خواسته‌ در صورت درگیری میان گروه‌های طالبان به رهبری ملا عمر و طالبانی که به داعش پیوسته‌اند، از داعش پشتیبانی کنند. این نخستین بار است که یکی از گروه‌های مسلح در افغانستان از گروه داعش به گونه علنی اعلام حمایت می‌کند و این می‌تواند تهدید داعش را جدی‌تر کند. پیش از این تنها از پیوستن گروه‌هایی از طالبان به داعش سخن گفته شده و این گروه نیز فعالیت‌هایشان را تاکنون در چند ولایت افغانستان آغاز کرده‌اند.این در حالی‌ست که به تازگی رایان کروکر، سفیر پیشین آمریکا در افغانستان گفت که حکومت افغانستان و متحدانش به ویژه آمریکا باید گروه داعش را در افغانستان جدی بگیرند.»

شب‌های قدر را قدر بدانید و برای مسائل مسلمین و کشورهای اسلامی دعا کنید
رسالت در صفحه «فرهنگی» به انعکاس سخنان مقام معظم رهبری در خطبه‌ های نماز جمعه تهران در دی ماه ۱۳۷۶ پرداخته و آورده است: «شب قدر فرصتی برای مغفرت و عذرخواهی است. از خدای متعال عذرخواهی کنید. حال که خدای متعال به من و شما میدان داده است که به سوی او برگردیم، طلب مغفرت کنیم و از او معذرت بخواهیم، این کار را بکنیم، والا روزی خواهد آمد که خدای متعال به مجرمین بفرماید: «لایؤذن لهم فیعتذرون». خدای نکرده در قیامت، به ما اجازه‌ عذرخواهی نخواهند داد. به مجرمین اجازه نمی‌دهند که زبان به عذرخواهی باز کنند؛ آنجا جای عذرخواهی نیست. اینجا که میدان هست، اینجا که اجازه هست، اینجا که عذرخواهی برای شما درجه می‌آفریند، گناهان را می‌شوید و شما را پاک و نورانی می‌کند، از خدای متعال عذرخواهی کنید. اینجا که فرصت هست، خدا را متوجه به خودتان و لطف خدا و نگاه محبت‌ الهی را متوجه و شامل حال خودتان کنید…
شب‌های قدر را قدر بدانید و برای مسائل کشور، مسائل خودتان، مسائل مسلمین و مسائل کشورهای اسلامی دعا کنید.
امروز که خدای متعال اجازه داده است که شب به زاری، تضرع و گریه بپردازید، دست ارادت به سوی او دراز کنید، اظهار محبت نمایید و اشک صفا و محبت را از دل گرم خودتان به چشم‌هایتان جاری سازید. این فرصت را مغتنم بشمارید… این فرصت، فرصت زندگی و حیات است که برای بازگشت به خدا در اختیار من و شماست و بهترین فرصت‌ها ایامی از سال است که از جمله‌ آنها ماه مبارک رمضان است و در میان ماه مبارک رمضان، شب قدر… امشب را قدر بدانید. شب بسیار مهمی است، شب بسیار عزیزی است. به ولی عصر، ارواحنا‌ فداه، توجه کنید؛ به خانه خدا – مسجد – بروید و به برکت امام زمان (عج) از خدای متعال خواسته ‌هایتان را بگیرید. بنده هم از همه شما ملتمس دعا هستم.

در صفحه «فرهنگی» رسالت، این عناوین نیز منتشر شده است:
یادداشت «به خدای کعبه رستگار شدم» به قلم حمیدرضا مهدیزاده
یادداشت «شب قدر است و طی شد نامه هجر» به قلم علیرضا باوندیان
یادداشت «سبب دوستی و محبت علی (ع) در دل ها چیست؟» به قلم محمد صالح بهمن زادگان جهرمی
یادداشت «قرآن به ملکوت، رجعت کرد»، دلواژه هایی به مناسبت شهادت مولای موحدان؛ به قلم سید مسعود علوی

آیا تعداد تاورکرین نشان دهنده قصد محو کعبه است؟
رسالت در ستون «تحلیل رویدادها» و ذیل عنوان «سعودی‌ ها در پی محو کعبه»، به آنچه «محو کعبه در میان برج‌ها و تاورکرن‌ها» نامیده، اعتراض کرده و به تصاویر منتشر شده توسط آژانس خبری سعودی استنادکرده است. تصاویری که نشان‌ دهنده ادامه طرح توسعه‌ مسجدالحرام است و تاورکرن‌ها را در حال کار ۲۴ساعته نشان می دهد.


(این تصویر از روزنامه نیست)

این روزنامه در کنار اعتراض به تخریب میراث پیامبر اکرم (ص)، به هزینه۶۹۰ میلیون پوندی توسعه‌ مسجدالحرام اشاره کرده و هدف این طرح را افزایش مساحت مسجدالحرام به یک میلیون و ۲۶۰ هزار متر مربع برای طواف ۱۰۷ هزار نفر در ساعت دانسته است.

*روزنامه رسالت و نیز خبرگزاری ایسنا که منتشرکننده این خبر هستند، اما اشاره نکرده‌اند عربستانی که قصد محو کعبه را دارد، چگونه ۲۴ساعته به پخش زنده مسجدالحرام و طواف زوار آن از شبکه تلویزیونی و سایت «القرآن الکریم» پرداخته و در کنار پخش نمازهای پنج گانه و جمعه، نماز تراویح را نیز در ماه رمضان پوشش می دهد؟ این شبکه تلویزیونی همچنین در فواصل مشخص، تصویر همان تاورکرن‌ها را نیز پخش می کند تا مسلمانان و بینندگان این شبکه از اجرای این طرح عظیم و علت کاهش سهمیه پذیرش زوار با خبر باشند.


(این تصویر از روزنامه نیست)

جالب است که مستند ایسنا و روزنامه رسالت در این خبر، عکس های منتشر شده توسط آژانس خبری سعودی است، در حالی که بدیهی است اگر قصد محو کعبه وجود داشت، دیگر تصاویر آن و عملیات عمرانی منتهی به محو کعبه نمی بایست توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر گردد.
همچنین مقتضی است این سایت و روزنامه توضیح دهند حرمت استفاده از تعداد زیادی از تاورکرین‌ها در ساخت و ساز را از کجا استنباط نموده و اصولا آیا پروژه های عظیمی چون این طرح توسعه، باید با چند تاورکرین اجرا گردد تا سبب محو کعبه نشده و مسجدالحرام نیز به سرعت برای موسم حج هر ساله آماده گردد. ظاهرا تکمیل نشدن مصلای تهران در بیست سال گذشته، به دلیل همین محدودیت در استفاده از تاورکرین‌ها رخ داده است.

از پشت کامپیوترهای خود به زیارت اماکن مذهبی بروید
رسالت از امکان زیارت ۷۰۰ مکان مذهبی جهان اسلام تنها با تهیه یک نرم افزار خبر داده و نوشته است:
«نرم افزار زیارت مجازی ۷۰۰ مکان مذهبی جهان اسلام که به صورت سه بعدی طراحی شده، از نرم افزارهایی است که می توان آن در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن تهیه کرد. «مهدی تبریزی»، یکی از مسئولان غرفه سپنتا سروش در این باره گفت: «این نرم افزار را سال گذشته نیز در نمایشگاه قرآن ارائه کردیم اما امسال قابلیت های آن را افزایش داده ایم. برای مثال در نرم افزاری که سال گذشته ارائه شده بود کاربر، برای ورود از یک عکس به عکس دیگر باید از فضا خارج شده و دوباره وارد فضای جدید می شد اما در این نرم افزار این کاستی برطرف شده است.»

دیگر عناوین منتشر شده در روزنامه امروز، از این قرار است:
غلامعلی حداد عادل: برخی رمان‌ها، خرافات عصر جدید است
یامین پور در گفتگو با پایگاه خبری حوزه هنری: رهبر انقلاب، حوزه هنری را ستاد واکنش سریع هنری به اتفاقات می‌دانند
سکینه عمرانی، عضوفراکسیون زنان وخانواده: سست شدن باورهای دینی عاملی مهم در بروز اعتیاد است
حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی: فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است
یادداشت «فلسطین؛ کلید رمزآلود گشایش درهای فرج» به قلم سید باقر پیشنمازی
جنگنده عراقی به اشتباه بغداد را بمباران کرد
۴۳ شهید و ۷۰ زخمی طی حمله جنگنده‌های سعودی به حجه یمن

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه « رسالت » را مرور کرده است: «حزب اسلامی حکمتیار در کنار دولت اسلامی البغدادی»، «شب‌های قدر را قدر بدانید و برای مسائل مسلمین و کشورهای اسلامی دعا کنید»، «سبب دوستی و محبت علی (ع) در دل ها چیست؟»، «قرآن به ملکوت، رجعت کرد»، «آیا تعداد تاورکرین نشان دهنده قصد محو کعبه است؟» و «از پشت کامپیوترهای خود به زیارت اماکن مذهبی بروید»مرور مطبوعات/ ‌‌سه‌شنبه‌ ۱۶ تیر/ روزنامه رسالت

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.