تقدیر کاربران ایرانی از امیر کویت

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «رسالت» را مرور کرده است: «امیر کویت: اینها {خونین مسجد امام صادق} خانواده من هستند، هرچه بر آنها می‌گذرد بر من هم می‌گذرد/یمن و ادعای تاریخ گذشته و آلوده بودن داروهای اهدایی خادم الحرمین به مردم یمن» و «ببحث حضور خانم در ورزشگاه‌ها مجادله سیاسی است/اگر قرار باشد بانوان بدحجاب باشند، همان بهتر که اصلا به عنوان تماشاچی حضور نداشته باشند!»

امیر کویت: اینها (نمازگزاران مسجد امام صادق) خانواده من هستند، هرچه بر آنها می‌گذرد بر من هم می‌گذرد/یمن و ادعای تاریخ گذشته و آلوده بودن داروهای اهدایی خادم الحرمین به مردم یمن
روزنامه رسالت که به فراخور روزهای شاید پایانی مذاکرات هسته ای، عناوین اصلی خود در صفحه اول را به این موضوع اختصاص داده،در ستون «تحلیل رویدادها» در خصوص دعوت از میهمان حاشیه دار برنامه ماه عسل، این چند پرسش را ارائه داده است: شرکت ساقدوش اجاره‌ ای یا کسی که اقدام به خودکشی کرده، چه پیامی برای مردم دارند؟ بود اما آیا واقعاً مشاغل سخت در کشور به این حد، تنزل یافته که صدا و سیما با کمبود سوژه‌ برای مصاحبه مواجه شده است و به سمت افراد این ‌چنینی می‌رود؟ ضرورت حضور وی و نوع پرسش و پاسخی که بین مجری و این مهمان صورت می‌گرفت واقعا چه پیامی برای مردم در لحظه‌های اذان و دعا داشت؟ آیا صدا و سیما فیلتری برای انتخاب مهمانان، حداقل در برنامه‌های پرمخاطب ندارد؟

تقدیر کاربران ایرانی از امیر کویت
در همین ستون، عنوان«تقدیر کاربران ایرانی از امیر کویت» نیز به چشم می خورد که به بازتاب گسترده‌ حضور امیر کویت در محل وقوع انفجار مسجد شیعیان کویت در شبکه های اجتماعی پرداخته شده است. در این خبر می خوانیم:
« به گزارش خبرگزاری اهل ‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت پس از انفجار خونین مسجد امام صادق(ع) در منطقه الصوابر که ۲۷ شهید و ۲۲۷ زخمی برجای گذاشت از نخستین کسانی بود که به فاصله کمتر از یک ساعت به محل حادثه رفت. وی که برای بررسی وضعیت در این مسجد حضور پیدا کرده بود، در جمع حاضران گفت که اینها فرزندان من هستند. هنگام بازدید امیر کویت از مسجد یکی از مأموران امنیتی به وی می‌گوید برای شما خطر دارد که شیخ صباح در پاسخ می‌گوید اینها خانواده من هستند، هرچه بر آنها می‌گذرد بر من هم می‌گذرد. کاربران صفحات اجتماعی تصاویری از لحظه خروج امیر کویت در مسجد امام صادق (ع) منتشر
کرده ‌اند که وی در حال گریستن و پاک کردن اشک هایش است. این تصاویر بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

هدیه شاه آلزایمری به یمن!
این روزنامه در همین ستون به نقل از العالم آمرده است که یک منبع پزشکی یمنی اعلام کرده که ده‌ها تن از مردم این کشور با داروهایی که در قالب کمک‌‌های شاه عربستان به یمن رسیده بود، به ویروس ایدز و دیگر ویروس‌های مرگبار مبتلا شدند. دکتر حسن کریم، گفت: «دولت عربستان داروهای آلوده به ویروس ایدز و دیگر ویروس‌های مرگبار به یمن فرستاده است. تیمی از پزشکان یمنی این داروها را شناسایی کردند که همگی از عربستان با نام هدایا و کمک ملک سلمان شاه سعودی برای ملت یمن به این کشور رسیده بود. ده ها تن از شهروندان صنعا به دلیل استفاده از این داروهای سعودی به ویروس ایدز مبتلا شدند.» وی ادامه داد: «آل سعود برای سرکوب انقلاب مسالمت‌ آمیز یمنی‌ها حتی در ماه مبارک رمضان هم به حملات کور خود علیه مردم بی گناه و بی پناه این کشور ادامه داده یا داروهای آلوده به خورد آنها می‌ دهند. سازمان جهانی بهداشت نیز تأیید کرده که این داروهای آلوده به ویروس های مرگباز از عربستان آمده و از جمله کمک های خیریه ملک سلمان بوده است!»

بحث حضور خانم در ورزشگاه‌ها مجادله سیاسی است/اگر قرار باشد بانوان بدحجاب باشند، همان بهتر که اصلا به عنوان تماشاچی حضور نداشته باشند!
رسالت در گفتگوی ریکا حسامی با زهره میری رامشه، نایب‌رئیس فدراسیون جودو، نظر او را در خصوص حضور زنان در ورزشگاه ها جویا شده است که پاسخ ایشان را مرور می کنیم:
– حضور خانمها به عنوان تماشاچی در ورزشگاهها بیشتر مجادله سیاسی است. درگذشته چنین مسائلی مطرح نبود.من فکر می‌کنم مسائل خیلی مهم‌تری وجود دارد!
– معتقدم حضور بانوان در محیطهای بعضی از رشته‌های ورزشی به صرف تماشاچی بودن، چندان خوب نیست! بانوان اگر در ورزشگاهها حضور پیدا می‌کنند باید موازین شرعی و عرفی را رعایت کنند. اگر این موازین رعایت بشود من فکر نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد اما متاسفانه مشاهده می‌شود خانمهایی که در ورزشگاهها حضور پیدا می‌کنند، موازین شرعی را رعایت نمی‌کنند. خود این مسئله، جنجال‌برانگیز شده است. به نظر من، با حفظ شئون اسلامی، تماشا کردن یک مسابقه مثل والیبال مسئله‌ای ندارد ولی مشروط بر اینکه مسائل فرهنگی آن رعایت شود.

– به نظر می‌رسد که فعلا این بحث به عنوان یک بحث سیاسی مطرح شده است. اگر قرار باشد که بانوان بدحجاب باشند و در فضای ورزشگاه ناهنجاری‌های رفتاری وجود داشته باشد، همان بهتر که خانمها اصلا به عنوان تماشاچی حضور نداشته باشند!
اگر کسی بخواهد در جایی حضور پیدا کند که فضای حاکم بر آن، مغایر شأن و منزلتش است، خب نباید حضور پیدا کند! مسلما خود خانمها شرکت نمی‌کنند! افرادی که امروزه در جامعه ما از خود رفتارهای ناهنجاری نشان می‌دهند، در هر جایی که باشند این رفتارها را نشان می‌دهند حالا چه ورزشگاه باشد، چه خارج از ورزشگاه! من معتقدم اگر هر خانمی شأن و جایگاه خود را بسنجد هیچ وقت مایل نخواهد بود در محیطی حضور یابد که مسائل غیراخلاقی ممکن است وجود داشته باشد. من فکر می‌کنم این بحث بیشتر مجادله سیاسی است. در گذشته چنین مسائلی مطرح نبود.

رسالت در شماره امروز، این عناوین را نیز منتشر ساخته است:
مهندس مصطفی میر سلیم :تنها راه خروج از رکود تورمی اقتصاد مقاومتی است
فرج‌اللهی در گفتگو با پایگاه خبری حوزه هنری: شادمانی و نشاط در شکرگزاری خداوند ریشه دارد
حملات سعودی ها به سه استان یمن
نتانیاهو مدعی شد: ایران از داعش خطرناک‌تر است

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «رسالت» را مرور کرده است: «امیر کویت: اینها {خونین مسجد امام صادق} خانواده من هستند، هرچه بر آنها می‌گذرد بر من هم می‌گذرد/یمن و ادعای تاریخ گذشته و آلوده بودن داروهای اهدایی خادم الحرمین به مردم یمن» و «ببحث حضور خانم در ورزشگاه‌ها مجادله سیاسی است/اگر قرار باشد بانوان بدحجاب باشند، همان بهتر که اصلا به عنوان تماشاچی حضور نداشته باشند!»مرور مطبوعات/ ‌پنج‌شنبه ۱۱ تیر/ روزنامه رسالت

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.