رئیس جمهوری به رهبری نامه نوشت، «قانون آمران به معروف» به هیئت حل اختلاف قوا رفت

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه « رسالت » را مرور کرده است: «با نامه رئیس جمهوری به رهبری، «قانون حمایت از آمران به معروف»، تا بررسی ایرادهای مدنظر دولت متوقف شد»، «کشورهای جهان به‌خصوص جریان بیداری اسلامی، با بصیرت‌افزایی، مراقب دشمن بزک کرده باشند»، «راهکارهایی برای جذب بیشتر جوانان به مسجد» و «مقابله علمی با اندیشه های داعش، مهم تر از مقابله نظامی است»

با نامه رئیس جمهوری به رهبری، «قانون حمایت از آمران به معروف»، تا بررسی ایرادهای مدنظر دولت متوقف شد
روزنامه رسالت در روزی که مذاکرات هسته ای به گلوگاه سخت خود رسیده، تقریبا تمام صفحه یک را به این مساله اختصاص داده و هفت مطلب مرتبط با این موضوع را در صفحه اول منتشر نموده است.
این روزنامه همچنین در کنار عنوان «امام خامنه‌ای سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را ابلاغ کردند»، از قول آیت‌الله یزدی به «ارجاع قانون امر به معروف و نهی از منکر به هیئت حل اختلاف» اشاره نموده است. در این خبر آمده است:
«آیت‌الله یزدی با اشاره به اهمیت قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، گفت: قانونی اخیراً در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که پس از آن به شورای نگهبان آمد و مورد تایید شورا نیز قرار گرفت؛ البته اشکالاتی وجود داشت که یکی دوبار رفت‌ و آمد و اشکالاتش اصلاح و نهایتا تایید شد.

وی با اشاره به ابلاغ این قانون از سوی رئیس مجلس به رئیس‌جمهور، اظهار داشت: رئیس‌جمهور از نظر اجرا یک مشکلاتی به نظرشان رسیده بود و به همین دلیل نامه‌ای خدمت مقام معظم رهبری می‌نویسد و معظم‌له نیز نامه را به هیئت حل اختلاف قوا که فعلاً در سیستم قانون موظف به بررسی موارد اختلافی بین قوای سه‌گانه است، ارجاع می‌دهند و در نهایت نتیجه بررسی این هیئت مورد ابلاغ قرار می‌گیرد. رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این قانون هم اشکالاتی اجرایی دارد که به نظر رئیس‌جمهور محترم وجود داشته است. در جلسه هیئت حل اختلاف بعضی از موارد اصلاح و بعضی‌ دیگر حل می‌شود و پس از ابلاغ قانون است و اجرا می‌شود.»

کشورهای جهان به‌خصوص جریان بیداری اسلامی، با بصیرت‌افزایی، مراقب دشمن بزک کرده باشند
این روزنامه در صفحه ۲ به سخنان احمد سالک، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس پرداخته و عنوان «رهبری فصل‌الخطاب است» را برای آن انتخاب نموده است. در این گفتگوی نقل شده از خبرگزاری فارس می خوانیم:
– رهبر معظم انقلاب به عنوان یک شخصیت جهانی با داشتن بصیرت عمیق نسبت به مسائل و اشراف کامل به حرکت‌های دشمن، فصل‌الخطاب جامعه اسلامی ما هستند.

– یکی از مسائل انقلابی و ارزشی ما، دشمن‌‌شناسی است که نباید لحظه‌ای فراموش شود.
– هم مردم داخل کشور و هم کشورهای جهان به‌خصوص جریان بیداری اسلامی باید بدانند که ممکن است دشمن به تعبیر معظم‌له بزک کند و چهره هیولایی را نشان ندهد، بنابراین لزوم بصیرت‌افزایی بیش از پیش احساس می‌شود.
– دشمنان ما باید بدانند که طرف مقابلشان جمهوری اسلامی است، کشوری با اقتدار بالا که به ترفندها و توطئه‌های دشمن آگاه است، همچنین تیم مذاکره‌کننده نیز باید توجه بیشتری به نوع مذاکره و ملاقات با سران ۱+۵ داشته باشد.

راهکارهایی برای جذب بیشتر جوانان به مسجد
رسالت در صفحه «فرهنگی» در کنار سخنان آیت الله نوری همدانی با عنوان «دنیا فرصتی برای تجهیز زندگی اخروی است» و
یادداشت «تغذیه و تقویت قلب در منظر امام مجتبی (ع)» به قلم مهندس محمود یادبودی و یادداشت «راز مبارک بودن ماه رمضان»، در یادداشتی به قلم علی اکبر عبادی نیک که عنوان «بایسته ‌های مسجد فعال» را در پیشانی خود دارد، به نقش بالای مساجد پویا و فعال در شکل گیری هویت اجتماعی افراد اشاره کرده است. در بخش هایی از این یادداشت آمده است:
«در این مقاله ما به ذکر چند نکته به عنوان بایسته‌های مسجد فعال، یعنی آن‌چه که برای پویایی و فعال بودن مسجد در تمام عرصه‌ها خصوصاً موضوع محل بحث ـ یعنی شکل گیری هویت اجتماعی نوجوان و جوان ـ لازم است، می پردازیم.
۱- فعال بودن امام جماعت: امام جماعت رکن اصلی مسجد در زمینه مسائل فرهنگی است. تمام فعالیت‌های تربیتی، فرهنگی و مذهبی مسجد با محوریت امام جماعت باید صورت گیرد. اگر امام جماعت به برنامه مسجد و اقامه جماعت به عنوان یک برنامه تبلیغی همه جانبه و اثرگذار نگاه کند و تمام سعی و تلاش خود را برای ایجاد یک فضای تربیتی به کار بندد، مسجد از حالت یک معبد صرف به یک کانون عبادی و تربیتی و اجتماعی تبدیل می شود که نقش بی بدیلی در سطح جامعه خواهد داشت.
۲- هماهنگی بین ارکان اجرایی مسجد: اجرای فعالیت‌های مختلف مسجد توسط افراد یا گروه‌های مختلفی انجام می شود که ما از آنها به عنوان ارکان اجرایی مسجد یاد می کنیم.
۳- اندیشیدن تدابیر لازم و ایجاد فضای مناسب برای حضور حداکثری نوجوانان و جوانان در مسجد: …. ایجاد کتابخانه و فضای مطالعه در مسجد، فراهم کردن فضای آموزشی و فرهنگی مثل کلاس‌های علمی، فرهنگی و مذهبی، برگزاری جلسات و مراسم مختلف در مناسبت‌های ملی و مذهبی و… از نمونه‌های این فضاسازی برای حضور حداکثری و هدفمند جوانان در مسجد است.
۴- استفاده از افراد تحصیل کرده، جوان و خوش فکر در فعالیت‌های مختلف مسجد: حضور این گونه افراد در فعالیت‌های مسجد از قبیل عضویت در هیئت امنا، برگزاری کلاس‌ها و جلسات آموزشی فرهنگی، به عنوان امام جماعت و سخنران و حتی مؤذن و مکبر باعث جذب بیشتر جوانان به مسجد و کارآمدتر شدن مسجد در نقش‌های خود است. از این راه اثرگذاری مسجد در هویت بخشی به جوانان به لحاظ اجتماعی بسیار بیشتر خواهد بود.

مقابله علمی با اندیشه های داعش، مهم تر از مقابله نظامی است
روزنامه رسالت، نظر رئیس پژوهشکده حج و زیارت در خصوص «ضرورت ایجاد بسیج علمی برای مقابله با داعش» را منعکس ساخته و از قول علیزاده موسوی آورده است:
– استراتژی و رویکرد عراق با توجه به ضرورت موجود نظامی شده، اما مقابله علمی با اندیشه های داعش، مهم تر از مقابله نظامی است.
– نباید داعش را به حال خود رها کرد؛ سئوال اینجاست که آیا داعش در ضمن مذاهب اسلامی تعریف می شود یا نه و با اشاره به گروه بندی های سلفیه مانند تکفیری ها، جهادی ها، تنویری ها و تبلیغی ها، سلفیه را هم قبول ندارد و آیا با این وضعیت می توانیم داعش را متصل به اهل سنت کنیم؟
– همایش مقابله با داعش در عراق را می توان نقطه عطفی در این زمینه دانست و این همایش می تواند به یک نقطه آغاز برای مقابله علمی با داعش و اندیشه های داعش قلمداد شود.

رسالت در شماره امروز، این عناوین را نیز منتشر ساخته است:
غرضی: چگونه می ‌توان با دستمزدهای ۵ میلیونی، ۱۰ میلیونی و یا حتی ۸۰ میلیونی مدیران، اقتصاد مقاومتی را اجرایی کرد؟
وزیر راه و شهرسازی: مسکن مهر و هدفمندسازی یارانه‌ها، ۲ طرح اقتصاد برانداز بود
سردارحسین ساجدی نیا رئیس پلیس پایتخت: در۱۱ روز نخست ازماه مبارک رمضان جرائم۲۵ درصد کاهش داشته است.
قاضی سراج، رئیس سازمان بازرسی: گم شدن۸۷ میلیون دلاربرای خرید دکل نفتی صحت دارد
علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: فعالیت‌های قرآنی کانون جذاب و اثرگذار است
آماده باش ارتش ترکیه برای مداخله نظامی در سوریه
ارتش یمن از موشک اسکاد سی رونمایی کرد

نمایه/دُم دُم سحری/بوشهر

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه « رسالت » را مرور کرده است: «با نامه رئیس جمهوری به رهبری، «قانون حمایت از آمران به معروف»، تا بررسی ایرادهای مدنظر دولت متوقف شد»، «کشورهای جهان به‌خصوص جریان بیداری اسلامی، با بصیرت‌افزایی، مراقب دشمن بزک کرده باشند»، «راهکارهایی برای جذب بیشتر جوانان به مسجد» و «مقابله علمی با اندیشه های داعش، مهم تر از مقابله نظامی است»مرور مطبوعات/ ‌چهار‌شنبه‌ ۱۰ تیر/ روزنامه رسالت

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.