تلوزیون انگلیس در ماه رمضان برای مسلمانان اذان پخش خواهد کرد

شبکه تلویزیونی “Channel 4” انگلیس پس از بررسی رشد جمعیت مسلمان این کشور، اعلام کرد که قصد دارد در ایام ماه مبارک رمضان، اقدام به پخش اذان کند

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه انگلیسی “سان” گزارش داد: شبکه تلویزیونی “Channel 4” انگلیس قصد دارد تا در ایام ماه مبارک رمضان به پخش اذان بپردازد.

«رالف لی» مدیر این شبکه در مورد این تصمیم می‌گوید: ما حدود دو میلیون و 800 هزار نفر مسلمان در انگلیس داریم که هر ساله رسیدن ماه رمضان را جشن می گیرند.

بسیاری دیگر از حوادث و مناسبتهای مذهبی در این کشور پوشش داده می شود و دلیلی ندارد که ما نتوانیم در طول این ماه اذان پخش کنیم. با توجه به جمعیت بالای مسلمانان کشور مراسم رمضان می تواند پر طرفدارتر از جشن های سالگرد تاج‌گذاری ملکه باشد.

وی افزود: ما قصد داریم با این حرکت تصویری متفاوت از اسلامی را که با تروریسم متفاوت است، ارئه دهیم. در عین حال این خبر مخالفت‌هایی نیز در پی داشته است و مخالفان تندرو اعلام کرده‌اند که این حرکت به بالا گرفتن حساسیت و تنش‌های مذهبی در جامعه انگلیس منجر می‌شود.

یکی از سخنگویان حزب “UKIP” ادعا کرد: این شبکه با این حرکت، بیشتر به دنبال جلب توجه است و به نظر ما اکثریت مسلمانان بریتانیا مخالف این گونه حرکاتند که می تواند به تنش های مذهبی دامن بزند!

مسؤولان این شبکه اعلام کردند که از هفته آینده و همزمان با شروع ماه مبارک رمضان در زمان اذان به مدت سه دقیقه اذانی را با صدای موذنی به نام ” حسن رسول ” پخش خواهند کرد.
شبکه تلویزیونی “Channel 4” انگلیس پس از بررسی رشد جمعیت مسلمان این کشور، اعلام کرد که قصد دارد در ایام ماه مبارک رمضان، اقدام به پخش اذان کند

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.