رونمایی از «موسوعه الشهید الثانی»

موسوعه الشهید الثانی در ۳۰ جلد و ۵۵ عنوان رونمایی شد.

مجموعه موسوعه الشهید ثانی پیش از ظهر پنجشنبه با حضور آیت الله صادق آملی لاریجانی‌‌ رئیس قوه قضائیه، آیت الله رضا استادی‌ و جمعی از علما و فضلای حوزه علمیه در محل دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم رونمایی شد.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در این مراسم با بیان اینکه ساخت و پرداخت موسوعه‌ها از ۱۵ سال پیش شروع شده، گفت: خوشبختانه در ۴ سال گذشته بهره برداری و رونمایی از موسوعه‌ها آغاز شده و تاکنون موسوعه‌های علامه شرف الدین، علامه بلاغی، شهید اول و شهید ثانی به زیور طبع آراسته شده است.

حجت الاسلام نجف لک زایی با اعلام این مطلب که موسوعه‌های علامه کاشف الغطاء و شیخ بهایی در سال آینده رونمایی خواهد شد، گفت: یکی از مهمترین برنامه هایی که درباره موسوعه‌ها در دستور کار پژوهشگاه قراردارد نگاه راهبردی به تراث شیعه در جهان اسلام است.

وی با بیان اینکه بر اساس محل زندگی و آداب و رسوم زندگانی بزرگان اسلام آثارشان را منتشر خواهیم کرد، گفت: انتشار موسوعه در لبنان و عراق براساس نیازهای اساسی این کشورها و در جهت تقویت واقعی شیعیان این کشورها انجام شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه از اضافه شدن زندگی نامه شهید ثانی به موسوعه الشهید الثانی خبر داد و گفت: این موسوعه در سی جلد و با ۵۵ عنوان منتشر و در اختیار علاقمندان قرار دارد.

موسوعه الشهید الثانی در ۳۰ جلد و ۵۵ عنوان رونمایی شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.