بزرگترین کتابخانه جهان اسلام در قم احداث می شود

حجت‌الاسلام شهرستانی قصد دارد با تجمیع کتابخانه‌های آیت‌الله العظمی سیستانی در قم بزرگترین کتابخانه جهان اسلام را در بلوار پیامبر اعظم (ص) احداث کند.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی در دیدار شهردار قم و اعضاء شورای اسلامی شهر قم با اشاره به خدمات‌رسانی شهرداری قم در زمینه‌های مختلف، کیفیت این خدمات را مطلوب عنوان کرد وی با ذکر حدیثی از امام صادق(ع) در زمینه منقبت خدمت‌رسانی به مردم اظهار داشت: خداوند بر خدمتگذاران منت نهاده که مردم به آن‌ها نیاز دارند و اینان هیچگاه نباید از این منتی که خداوند بر آن ها نهاده خسته شوند.

مدیر موسسه آل البیت(ع) با اشاره به تغییر چهره شهر در چند ساله اخیر گفت: باید قدردان زحمات مدیریت شهری قم به دلیل خدمات‌رسانی مطلوب در شهر باشیم.

نماینده آیت الله العظمی سیستانی با اشاره به ضرورت گسترش فضای سبز در شهر افزود: در این زمینه شاهد اقدامات خوبی از سوی شهرداری بوده ایم که به هرچه زیبا تر شدن چهره شهر انجامیده است.

وی در ادامه احداث مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی در شهر قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: امیدواریم یکی از بزرگترین کتابخانه های جهان اسلام در شهر قم احداث گردد.

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی با بیان اینکه در صدد هستیم تا این کتابخانه را در بلوار پیامبر اعظم (ص) احداث کنیم خاطر نشان کرد: با توجه به این که این بلوار بزرگترین بلوار معنوی جهان اسلام است و ظرفیت های معنوی بسیاری در این مسیر وجود دارد که می‌تواند بر ارزش‌های آن بیافزاید.

وی در ادامه با اشاره به احداث آرامستان در ضلع شرقی شهر قم، اظهار داشت: با توجه به بعد معنوی شهر قم ایجاد آرامستان مناسب و در شأن این شهر یکی از ضرورت‌های اصلی محسوب می‌شود.حجت‌الاسلام شهرستانی قصد دارد با تجمیع کتابخانه‌های آیت‌الله العظمی سیستانی در قم بزرگترین کتابخانه جهان اسلام را در بلوار پیامبر اعظم (ص) احداث کند.نماینده آیت الله العظمی سیستانی

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.