افزایش خرید کتب شیعیان از کتابفروشی های مصر، به دنبال شهادت “حسن شحاته”

 پس از شهادت«حسن شحاته» به دست تکفیری ها، خرید کتابهای شیعه از کتابفروشی های مصر افزایش یافته است.

به دنبال شهادت «شیخ حسن شحاته» اندیشمند شیعه مصری به دست گروههای تکفیری سلفی فروش کتابهای شیعه در کتابفروشی مصر با استقبال بسیاری مواجه شده است. به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از برخی منابع عربی، شاعر محمد سید صبحی، مدیر و صاحب کتابفروشی مصر در خیابان العروبه گفت: پس از شهادت حسن شحاته، قشر فرهنگی، اساتید دانشگاه و دانشجویان الازهر به دنبال خرید کتابهای شیعیان هستند تا بیشتر درباره مذهب شیعه بدانند. وی افزود: دهها عنوان کتاب با موضوع شیعیان از بیروت وارد مصر شده است.

صاحب کتابفروشی تهمچنین پیش بینی کرد که آمار گرویندگان به تشیع در مصر تا دو برابر افزایش یابد. مختار شربینی، صاحب کتابفروشب المعادی در خیابان نصر گفت: برای خرید کتاب شیعیان با ازدحام شدیدی رو به رو شدیم و استقبال زیاد بوده است. وی افزود: برای خرید کتب شیعه قصد دارم تا به عراق سفر کنم و کتابهای مذهب جعفری را وارد کنم.

مصطفی ثروت، مدیر وفتر سیده زینب(س) گفت: اساتید و دانشجویان الازهر اقدام به خرید تمامی کتابهای شیعه کرده اند. وی نیز پیشنهاد کرد که بسیاری از مردم مصر پس از اقدام تکفیریها در شهادت حسن شحاته به تشیع بگروند. مصطفی ثروت اظهار داشت: 90 درصد مردم مصر عاشق امام حسین(ع) هستند. فردی به نام حسین که صاحب کتابفروشی منطقه الحسین است، گفت: من سال 1999 به شیعه گرویدم و راه صحیح اسلام را در پیش گرفتم. وی تاکید کرد: مردم مصر به طور فطری ملتی فاطمی هستند و عشق آل البیت(ع) را در دل دارند و دلیل این امر افزایش نامگذاری فرزندان به نامهای فاطمه، علی، حسن، حسین و زینب است.

 
 پس از شهادت«حسن شحاته» به دست تکفیری ها، خرید کتابهای شیعه از کتابفروشی های مصر افزایش یافته است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.