تذکر رهبری به اجلاس نماز

پس از مرقومۀ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای همایش ملی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، و سوال از اینکه چرا مسئولان اقدام قاطع و اساسی در امر مبارزه با فساد انجام نمی‌دهند و تنها به برگزاری اجلاس اقدام می‌کنند، این بار در پیامی به اجلاس نماز از مسئولان مربوط خواستند تا تلاش‌های انجام شده را به ترازوی واقع‌بینی بسپارند. شاید این تذکر معظم‌له توجه دادن دوباره ایشان به مسئولان امر است که صرف برگزاری اجلاس و همایش سبب ترقی و پیشرفت کار نمی‌شود.

به گزارش دین آنلاین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این پیام که صبح روز نهم دی ماه، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، در اجلاس سراسری نماز در اهواز قرائت کرد خاطرنشان کرده بودند: برای نزدیک شدن اجلاس ارزشمند نماز به نقطه کمال کارایی خود، باید به این محاسبه واقع‌بین و خردمندانه همت گماشت.

 پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر منتشر کرده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
سالیان درازی است که همت و انگیزه‌ای مبارک، همه ساله، دل‌ها و ذهن‌ها را در سراسر کشور با این اجلاس، به اندیشیدن درباره نماز برمی‌انگیزد و نکته ها و یادآوری‌ها و هشدارهایی درباره این فریضه همتای اسلامی و این استوانه استوار دین و دینداری، در فضای جامعه می‌پراکند. این، توفیقی بزرگ برای شما برگزارکنندگان و موهبتی از سوی خداوند برای ما شنوندگان و نیوشندگان است.

اکنون نوبت آن است که محصول این تلاش ارزشمند، در ترازوی نگاهی واقع‌بین، سنجیده شود؛ چه در رفتار مخاطبان که به گزاردن نماز و سبک نشمردن آن فراخوانده شده‌اند، به‌ویژه جوانان و نو رسیدگان؛ و چه در مواظبت بر کیفیت نماز و خشوع و حضوری که روح و جوهر این عمل صالح رحمانی به شمار می‌رود؛ و چه در مسئولیت‌شناسی کسانی که به وظایفی در این راه موظف گشته‌اند، همچون ساختن و پرداختن مساجد، یا ترتیب دادن نماز در مدارس و دانشگاه‌ها، یا فراهم آوردن فرصت برای نمازگزار در سفرهای زمینی و هوایی، یا در بهره‌گیری از شیوه های هنری در ترویج نماز در رسانه‌های تصویری و صوتی، یا در تولید مقاله و کتاب در تبیین زیبایی‌های این عمل کوتاه و پر مغز …؛ و چه در زمینه‌های دیگری که وظایفی در آنها بر عهده مسئولانی نهاده شده است.

اجلاس نماز، اقدامی مبارک و کارساز و بی‌شک، مأجور است، لیکن برای اینکه این کار ارزشمند، هر چه بیشتر به نقطه کمالِ کارائی نزدیک شود، باید به این سنجش و محاسبه واقع‌بین و خردمندانه، همت گماشت و پیگیری نتایج را بخش مهمی از این ابتکار دانست.

توفیق همه شما به ویژه روحانی عزیز و گران‌قدر حجت الاسلام جناب آقای قرائتی را از خداوند بزرگ مسئلت می‌کنم.

سیدعلی خامنه ای
۹ / دی / ۱۳۹۳

پس از مرقومۀ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای همایش ملی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، و سوال از اینکه چرا مسئولان اقدام قاطع و اساسی در امر مبارزه با فساد انجام نمی‌دهند و تنها به برگزاری اجلاس اقدام می‌کنند، این بار در پیامی به اجلاس نماز از مسئولان مربوط خواستند تا تلاش‌های انجام شده را به ترازوی واقع‌بینی بسپارند. شاید این تذکر معظم‌له توجه دادن دوباره ایشان به مسئولان امر است که صرف برگزاری اجلاس و همایش سبب ترقی و پیشرفت کار نمی‌شود.در حاشیۀ بیست و سومین اجلاس سراسری نماز

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.