وزارت کشور: نیروی انتظامی با انصار حزب الله برخورد خواهد کرد

در پی موضع‌گیری اخیر انصار حزب‌الله، سخنگوی وزارت کشور در گفت و گویی با «اعتماد» به سوالات این روزنامه درباره مواضع انصارحزب‌الله و فعالیت‌های این گروه توضیحاتی داد.

موضع وزارت کشور درباره اعلان جدید انصار حزب‌الله برای آغاز فعالیت‌های خیابانی این گروه چیست؟

معیار و ملاک وزارت کشور قانون است. هر تجمعی که بخواهد صورت بگیرد نیاز به مجوز قانونی دارد. وزارت کشور سیاستگذاری لازم را انجام داده و اعطای مجوز را هم به استانداری‌ها واگذار کرده است. لذا هر تجمع بدون مجوزی از نظر ما غیرقانونی است و با برخورد نیروی انتظامی مواجه خواهد شد و نیروی انتظامی آن را جمع می‌کند. برای اقدامات و فعالیت‌های بدون مجوز هم وضعیت همین گونه است و ما هیچ اغماضی نداریم و اصلا هم مهم نیست که چه گروهی با چه شعاری دست به اقدامات بدون مجوز می‌زنند. در حکومت اسلامی کار بدون قانون معنا ندارد و اگر اعتقاد داریم که در یک کشور اسلامی زندگی می‌کنیم باید بدانیم که کار بدون مجوز در کشور خودش خلاف شرع است و این موضوعی است که بارها مورد تاکید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری هم قرار گرفته است.

مساله این است که انصار حزب‌الله معتقد هستند که می‌خواهند با این کار خود یک وظیفه شرعی را انجام دهند. آنها می‌گویند انجام این وظیفه برایشان مهم‌تر از هر چیزی است.

ما قطعا هیچ نوع تجمع غیرقانونی را نمی‌پذیریم، ولو اینکه با عناوین شرعی باشد. به هر حال کار واجب نیاز به مقدمه مباح و مجاز دارد و نمی‌شود با مقدمه غیرقانونی و غیرشرعی کار شرعی انجام داد. الان خیلی‌ها در کشور هستند که به برخی موارد انتقاد و تمایل هم دارند تا در آن حوزه وارد عمل شوند، ما که نمی‌توانیم به یک گروه اجازه بدهیم و به یک گروه اجازه ندهیم. موضع ما این است که هر کس مجوز گرفت می‌تواند فعالیت کند و هر کس نگرفت، اگر فعالیت کند با آن برخورد می‌شود. برای ما انصار حزب‌الله و هیچ گروه دیگری بالاتر از قانون و نظم جامعه نیست.

انصار حزب‌الله اعلام کرده‌اند که تاکنون هم سطحی از فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند. آیا شما در جریان این فعالیت‌ها هستید؟

من از این موضوع اطلاع ندارم. اما اگر تا الان هم اقدام فراقانونی صورت گرفته باشد و این مساله اثبات شود، قطعا مسببان آن باید جوابگو باشند. این مساله هم قطعا پیگیری می‌شود تا ببینیم که ابعاد آن چه بوده و فعالیت‌هایی که اشاره شده در چه سطحی بوده‌اند و من بدون در اختیار داشتن اطلاعات کامل نمی‌توانم در این زمینه اعلام نظر کنم. اما اگر فعالیت غیرقانونی و بدون مجوزی هم تا الان انجام شده باشد، وظیفه ذاتی ما ایجاب می‌کند که جلوی آن را بگیریم و این کار را خواهیم کرد.
در پی موضع‌گیری اخیر انصار حزب‌الله، سخنگوی وزارت کشور در گفت و گویی با «اعتماد» به سوالات این روزنامه درباره مواضع انصارحزب‌الله و فعالیت‌های این گروه توضیحاتی داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.