اظهارات گله آمیز آیت الله مکارم از سوء نیت برخی در تحریف سخنان وی

آیت الله ناصر مکارم در واکنش به پاسخ جنجالی منسوب به وی که تحت عنوان استفتا درباره اینترنت نسل سوم در رسانه ها منتشر شد، به علی لاریجانی گفته است: از شورای عالی فضای مجازی چند نفر پیش ما آمدند و توضیحاتی دادند، من احساس کردم واقعا خطری ممکن است ایجاد شود تذکراتی دادم. متاسفانه بعضی با سوء نیت سخنان و اظهارات ما را تحریف کرده بودند.

چنانکه خبرگزاری رسا گزارش کرده آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی ایشان گفته است: دولت در این مدت یکسال خدمات خوبی کرده و کسی نمی تواند انکار کند، ولی مشکلاتی است که باید گفته شود.

 

این استاد برجسته حوزه در ادامه سخنان خود گفته است: مسئله نسل سوم اینترنت که مطرح شد، از شورای عالی فضای مجازی چند نفر پیش ما آمدند و توضیحاتی دادند، من احساس کردم واقعا خطری ممکن است ایجاد شود تذکراتی دادم. متاسفانه بعضی با سوء نیت سخنان و اظهارات ما را تحریف کرده بودند. ما مخالف تکنولوژی نیستیم نه تنها مخالف نیستیم بلکه واجب که از آن استفاده کنیم.

 

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه ما از تکنولوژی به تمام معنا دفاع می کنیم، تصریح کرد: عده ای خیال نکنند ما مخالف این تکنولوژی ها هستیم، منتهی تکنولوژی غربی مانند آب گل آلود و غیر بهداشتی است. آب مایه حیات است اما وقتی گل آلود و غیر بهداشتی شد باید تصفیه شود.

 

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: ما می گوییم این آب آلوده غیر بهداشتی به نام نسل سوم اینترنت را تصفیه کنید تا آب بهداشتی شود و در اختیار بگذارید تا همه از آن استفاده کنند و کسی مخالف آن نیست. آدم بی عقل مخالف پیشرفت و تکنولوژی است؛ بنابراین تفسیرهایی که کرده اند درست نیست.

 

وی افزود: وزیر محترم ارتباطات نامه ای به من نوشته بودند که ما شورای عالی مجازی را دیدیم، شورای عالی مجازی به من گفتند که با من تماس نگرفتند. مسأله مهم این است که گفتند: بعد از این نسل سوم روی موبایل ها هر فیلمی که بخواهید هست. من مشهد بودم برای من آوردند و نشان دادند و انواع فیلم های آلوده در آن بود بدون هیچ گونه فیلتری؛ با این وجود بنده باز هم اعتماد نکردم از یکی از اطرافیان تلفن همراهش را گرفتم و باز دیدم که تمام فیلم ها بدون هیچ گونه فیلتری در آن وجود دارد؛ ما خواستیم که این آقایان بروند پیش وزیر محترم ارتباطات و جلوی چشم ایشان به ایشان نشان بدهند که چه فیلم هایی فورا روی تلفن همراه شان می آید.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تاکید بر این که ما که پایبند به اخلاق اسلامی هستیم و خط قرمزهایی داریم، اظهار داشت: هر تکنولوژی که می آید باید آن را پاک کنیم؛ باید این آب آلوده را تصفیه کنند. من می گویم در این مسأله عجله نکنند، با شورای عالی مجازی تماس بگیرند پیش ایشان بروند، با هم صحبت کنند، نشان بدهند که این در آینده خیلی مشکلات ایجاد می کند.

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: ما فکر می کنیم مسائل فرهنگی تبدیل به مسائل سیاسی اقتصادی می شود و مسائل سیاسی و اقتصادی نیز تبدیل به مسائل فرهنگی می شوند و تاثیر و تاثر متقابلی دارند.

 

وی افزود: ما دارای حکومت اسلامی هستیم و معتقدیم که اخلاق اگر فاسد شد مشکلات زیادی ایجاد می شود الان چرا طلاق زیاد شده؟ چرا ازدواج کم شده؟ چرا شوهر به زن و زن به شوهر بدبین شده اند؟ یکی از عوامل مهمش همین هاست.

 

این استاد برجسته حوزه اضافه کرد: این بی بندوباری ها نظام خانواده را متلاشی می کند. ما اگر تذکر می دهیم می گوییم مصلحت شما این است ما دلمان می سوزد. ما مسائل فرهنگی را رصد کنیم و به سهم خودمان تذکر دهیم. گاهی این مسائل برای ما هزینه هایی دارد که آن را می پردازیم.

 

وی خطاب به رییس مجلس با بیان اینکه شما با توجه به موقعیت تأثیرگذاری که دارید می توانید کمک کنید تا این مشکلات به حداقل برسد، تاکید کرد: امیدواریم پیام ما را به ایشان برسانید تا روی این برنامه فکر کنند.
آیت الله ناصر مکارم در واکنش به پاسخ جنجالی منسوب به وی که تحت عنوان استفتا درباره اینترنت نسل سوم در رسانه ها منتشر شد، به علی لاریجانی گفته است: از شورای عالی فضای مجازی چند نفر پیش ما آمدند و توضیحاتی دادند، من احساس کردم واقعا خطری ممکن است ایجاد شود تذکراتی دادم. متاسفانه بعضی با سوء نیت سخنان و اظهارات ما را تحریف کرده بودند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.