کتاب «احکام و حدود الهی در تفسیر سوره نور» به چاپ سوم رسید

چاپ سوم کتاب «احکام و حدود الهی در تفسیر سوره نور» اثر احمد عابدینی در 580 صفحه روانه بازار نشر شد.

چاپ سوم کتاب «احکام و حدود الهی در تفسیر سوره نور» اثر احمد عابدینی به همت مؤسسه بوستان کتاب در 580 صفحه منتشر شد.

زیبایی‌های سوره نور، تنها در درخشش آیه نور نیست، بلکه علاوه بر آن، بیان روابط صحیح خانوادگی و اجتماعی هم از جاذبه‌های ماندگار آن است که در این روزگار نیازی همگانی است.

لزوم تلاش برای ازدواج افراد بی‌همسر، دوستی و صمیمیت خویشان با یکدیگر و بیان حریم‌ها از مطالب زیبای دیگر این سوره است.

لزوم آماده ساختن ذهن و جامعه برای فراگیری علوم و معارف و تلاش برای صالح شدن و لیاقت یافتن برای درک ظهور حضرت مهدی(عج) از مباحث شیرین این سوره است.

این سوره مشتمل بر 64 آیه است که در این اثر تفسیر تمامی آیات ذکر شده که از جمله مباحثی که در تفسیر این آیات مطرح شده، عبارت است از: بررسی زنای محصنه، راه های تثبیت خانواده، بررسی فاسقان در قرآن، لعان بر انکار فرزند، تبدیل تعزیر و چگونگی آن، چهار صفت خدا زمینه ساز چهار حکم، گمان بد بردن خلاف فطرت و طبیعت، عذاب دردناک در انتظار دوستداران شیوع فاحشه.

برخی دیگر از اهم مباحث مطرح شده در تفسیر این سوره می توان به گناه بزرگ بهتان، اتهام زنا بدون داشتن چهار شاهد نشان دروغگویی، حکمت استیذان، برداشت احکام تقسیم ها از آیات اذن ورود، بررسی چند دیدگاه درباره پوشش و نگاه، فلسفه حجاب، میزان پوشش در مقابل عمو و دایی، رابطه ازدواج و بی نیازی، پیشگامی اسلام در الغای برده داری، حقوق خویشاوندان و دوستان اشاره کرد.

منبع: ایبنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.