آنچه در مراسم ختم سیمین بهبهانی از قرآن و وصف حضرت علی و فلسطین خوانده شد

مراسم ختم سیمین بهبهانی با خواندن شعرهای این شاعر غزل‌سرا در وصف حضرت علی (ع) و محکومیت کشتار فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم ختم سیمین بهبهانی صبح یکشنبه، دوم شهریورماه، در مسجدجامع شهرک غرب برپا شد. در این مراسم چهره‌هایی همچون محمدرضا شجریان، داریوش شایگان، علی‌اشرف درویشیان، سیدعلی صالحی، بهمن فرمان‌آرا، علی مرادخانی (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، محمد ملکی، امیرحسن چهلتن، حسین الهی قمشه‌ای، بیژن بیژنی، کیخسرو پورناظری، تهمورس پورناظری، عطاءالله امیدوار، جواد مجابی، محمدجواد مظفر، نسرین ستوده،‌ پروین فهیمی (مادر سهراب اعرابی)، ادیب برومند، محمد نوری‌زاد، فریبرز رئیس‌دانا، علیرضا رئیس‌دانایی، علی میرزائی، ناصر زرافشان، علی دهباشی، نصرت‌الله وحدت، جمشید گرگین، محمد متوسلیان، سیروس ابراهیم‌زاده، رضا بنفشه‌خواه، صدیق تعریف، رویا نونهالی، حسین صفاری‌دوست، اسدالله شعبانی، سهیل محمودی، ساعد باقری و افشین علاء حضور داشتند.

 

این مراسم که از ساعت 11 و با خواندن قرآن آغاز شد با خواندن شعری از سیمین بهبهانی که در وصف شب ولادت حضرت علی (ع) سروده شده است توسط قاری مسجد ادامه یافت.

 

سپس ابوالحسن تهامی، دوبلور و داماد سیمین بهبهانی، با خواندن متنی درباره زندگی و آثار این شاعر غزل‌سرا به بیان بخشی از ویژگی‌ها و نوع نگاه او به زندگی پرداخت و گفت: ایمان و باور سیمین بهبهانی به قرآن کریم، این کتاب بزرگ، است که باعث می‌شود او در مقابل زورگویی مقاومت کند. سیمین بهبهانی یک زن پیش‌رو و در عین حال پایبند به سنت بود. او زمانی که فرزندانش قصد سفر کردن داشتند خود آن‌ها را از زیر قرآن عبور می‌داد.

 

تهامی همچنین با خواندن شعری از سیمین بهبهانی که آن را در محکومیت کشتار فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی سروده بود، سخنان خود را ادامه داد و بخشی از خاطرات سیمین بهبهانی را که در کتاب‌های نوشته‌شده‌اش آمده‌اند خواند.

 

بخشی از مراسم نیز به سخنرانی حجت‌الاسلام حمیدزاده، روحانی مسجدجامع شهرک غرب، اختصاص داشت که در سخنان خود با اشاره به فضیلت قلم، از شعر و به‌خصوص شعر سیمین بهبهانی سخن گفت. او در ادامه شعری را به عنوان شعر سیمین بهبهانی خواند که در بخش‌هایی با دست زدن حاضران همراه شد. البته شاعر این شعر با مطلع «من از شب‌های تاریک بدون ماه می‌ترسم / نه از شیر و پلنگ، از این همه روباه می‌ترسم» بهبهانی نیست و این روزها به اشتباه به نام این شاعر در فضای اینترنت هم منتشر می‌شود.

 

در پایان این مراسم ابوالحسن تهامی، داماد سیمین بهبهانی، به ایسنا گفت: هزینه برگزاری مجلس هفتم به خیریه اهدا می‌شود.
مراسم ختم سیمین بهبهانی با خواندن شعرهای این شاعر غزل‌سرا در وصف حضرت علی (ع) و محکومیت کشتار فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی برگزار شد.

مطالب مرتبط
منتشرشده: 7
 1. احسان

  جالب این که در تشییع جنازش هم به جای لااله الا الله و قرآن، موسیقی و شعار و شعر بودخدا عاقبت همه رو بخیر کنه

  1. رضا

   عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت که گناه دگری بر تو نخواهند نوشت

 2. محمد فلاحتی

  جناب احسان! متن گزارش رو اول بخون برادر!

 3. علی

  عکسی که گذاشتید مربوط به مراسم سیمین دانشور نه سیمین بهبهانی

 4. مجید

  آفرین به علی. با یک جستجوی ساده تو اینترنت مشخص میشه. همشهری آنلاین 22 اسفند 90

 5. مصطفوی

  دوستان مطلع باشند که سایت محترم بعد از تذکر دوستان اشتباه خود را تصحیح و تصویر مراسم را عوض کرد ، دوستان دچار اشتباه نشن

 6. اشکان

  جالبه که توی هر دو عکسی که دین آنلاین از این مراسم کار کرده یه طوری رحانیت حضور داره 🙂

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.