“کتاب ادیان” منتشر شد

«کتاب ادیان» اثر مشترک محمد کیوانفر، علی مهجور و عباس مهدوی به تازگی با همکاری مؤسسه جهان ادیان و نشر خانه کتاب منتشر شده است.

این اثر در هفت فصل سامان دیده است: کتابخانه، یک نویسنده، اخبار کتاب، گفت‌وگوی کتاب، باشگاه کتاب و تازه‌های‌ نشر.

مباحثی که در فصل نخست به آنها پرداخته شده عبارت است از: «ماجرای حجاب و زنان مسلمان، رهروان بودا،‌ یهودیان آفریقا، رسم حضور و غیبت، آیا خدا وجود دارد؟، پاسخی برای امروز، مروری بر سیر تفکر مسیحیت، حدیث‌پژوهی در غرب، دین و سلامت،‌ مطالعات دینی، فوکو و جامعه ایرانی، آموزه تجسد در نهضت اصلاح دین، استلزام‌های اخلاقی دین، کتاب‌شناسی وحدت اسلامی و مقدمه کلام».

فصل دوم کتاب ادیان به بررسی «کتاب‌شناسی تحلیلی پلنتینگا، محل نزاع واقعی کجاست؟ و پلنتینگا لابه‌لای کتاب‌های فارسی» می‌پردازد.

مباحث دینی‌سازی تا علوم دینی، نگاهی تازه به رابطه علم و دین و مطالعه چند کتاب در علم و دین، در فصل سوم این نوشتار بررسی می‌شوند.

در سایر فصل‌های کتاب ادیان آثار لاتین، ترجمه، تصحیح، دانشنامه، پنج کتاب در یک گفت‌وگو و آثار الکترونیکی معرفی می‌شوند. همچنین سخن از دورنمایی از مسیحیت پروتستان، نقد کتاب آیین عرفی، مسیحیت و چالش افول و الاهیات صلیب و فمنیسم یه میان می‌آید.

مؤسسه جهان ادیان و نشر خانه کتاب در آینده با همکاری هم چند شماره دیگر از کتاب ادیان را منتشر خواهند کرد.
«کتاب ادیان» اثر مشترک محمد کیوانفر، علی مهجور و عباس مهدوی به تازگی با همکاری مؤسسه جهان ادیان و نشر خانه کتاب منتشر شده است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.