تقدیر علمای اهل سنت از اقدام وزارت اطلاعات علیه شبکه های افراطی شیعه

ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس با صدور بیانیه ای از اقدام وزارت اطلاعات در تعطیلی “دفاتر شبکه های تفرقه افکن ماهواره ای” قدردانی کردند.

 

 

این ائمه جمعه، روز یکشنبه نوزدهم مرداد در بیانیه‌ای که خبرگزاری ایرنا آن را منتشر کرده، اقدام وزارت اطلاعات را "وحدت آفرین" دانسته و "به نیابت از دیگر ائمه جماعات و علما و روحانیون و نیز قاطبه مردم ترکمن اهل سنت" شهرستان گنبدکاووس از این اقدام قدردانی کرده‌اند.

 

نویسندگان بیانیه ابراز امیدواری کردند دیدگاه ها و بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و حرکت مخلصانه وزارت اطلاعات که بدون شک در راستای منافع اسلامی و ملی تعبیر می شود، الگویی عملی برای آحاد مردم شیعه و سنی ایران و جهان قرار گیرد.

 

وزارت اطلاعات ایران هفته پیش خبر داد که تعدادی از شبکه‌های ماهواره‌ای مذهبی در استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی و قم "به طور مخفیانه و غیرقانونی" فعالیت می‌کرده‌اند "با حکم قضایی" تعطیل شده‌ اند. این نهاد اطلاعاتی، همچنین از دستگیری کارکنان این شبکه‌ها خبر داد.

 

وزارت اطلاعات ایران دلیل بازداشت کارکنان این رسانه‌ها را "ایجاد اختلاف مذهبی، تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه تشیع" اعلام کرد.

 

این وزارتخانه، همچنین مرکز پخش بعضی از این شبکه‌ها را در بریتانیا و آمریکا دانست و آنها را متهم کرد که "در راستای اهداف برخی سرویس‌های اطلاعاتی خارجی" کار می‌کنند.

 

اگرچه بیانیه وزارت اطلاعات نام این شبکه‌ها را ذکر نکرده، اما در پی برخورد با تعدادی از شبکه های ماهواره ای صادر شده بود که مستقل از صدا و سیمای جمهوری اسلامی برنامه های مذهبی پخش می‌کردند.

 

اختلاف افکنی بین پیروان مذاهب اسلامی از طریق توهین و افترا به مقدسات آنها، اهانت به علمای جهان اسلام، اعلام هفته برائت در مقابل هفته وحدت، تبلیغ و ترویج سبک های غلط، خرافی و خشن عزاداری محور و رویکرد اصلی برنامه های تولیدی این دفاتر بوده است.
ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس با صدور بیانیه ای از اقدام وزارت اطلاعات در تعطیلی “دفاتر شبکه های تفرقه افکن ماهواره ای” قدردانی کردند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.