تحلیل سیدمحمدخاتمی از طرح تفکیک جنسیتی موسوم به تکریم بانوان

یک سایت خبری ادعایی را درباره واکنش سیدمحمد خاتمی نسبت به طرح موسوم به تکریم بانوان در شهرداری تهران مطرح کرده است.

سایت مشرق در گزارشی آورده است: جلسه هماهنگی رسانه‌های اصلاح طلب عصر چهارشنبه برگزار شد که دستور کار اصلی این جلسه بحث درباره نحوه مواجهه رسانه‌های جبهه دوم خرداد با طرح تفکیک جنسیتی قالیباف در شهرداری تهران بود.

برخی حاضران در جلسه معتقد بودند انتقاد کور و سیاسی از طرح تکریم زنان باعث انتقاد شدید متدینین و خانواده‌های بانوان شاغل در شهرداری تهران از رسانه‌های اصلاح‌طلب شده است.

در طرف مقابل، موافقان حمله به قالیباف معتقد بودند که ما نباید اجازه دهیم یکی از اصولگرایان نماد کارآمدی در جامعه شود و باید با تحمیل انواع فشارها به وی، شهرداری تهران را به هر قیمتی شده از دست آنان خارج کنیم ولو آنکه در برهه‌ای طیف متدین و منصف جامعه از ما رنجیده‌خاطر شوند.

در جمع‌بندی این بحث‌ها، رئیس جلسه با اشاره به سخنان اخیر محمد خاتمی در جمع تعدادی از اعضای مجمع روحانیون گفت: آقای خاتمی به شدت از انتقادهای مطرح‌شده در فضای رسانه‌های اصلاح‌طلب درباره طرح تکریم زنان ناراحت است و معتقد است این یک تله برای جبهه دوم خرداد بود تا مانع بازسازی چهره آنان در میان متدینین شود.

به گفته رئیس جلسه، خاتمی معتقد است که این از هوشمندی قالیباف بوده که اقدامی را انجام داده که اکثر خانواده‌های ایرانی از آن استقبال می‌کنند. نحوه برخورد کور و احساسی رسانه‌های اصلاح‌طلب با موضوع تکریم زنان باعث شده که مردم بگویند اینها دیگر کار مهم دیگری ندارند و به این قضیه پرداخته‌اند.

مدیر جلسه رسانه‌های اصلاح‌طلب در پایان تاکید کرده، خاتمی در آن جلسه به صراحت اعلام کرده اگر منعی برایم نبود و از مصاحبه من سوءاستفاده نمی‌شد من حاضر بودم بیایم و از طرح قالیباف در شهرداری تهران استقبال و حمایت کنم.
یک سایت خبری ادعایی را درباره واکنش سیدمحمد خاتمی نسبت به طرح موسوم به تکریم بانوان در شهرداری تهران مطرح کرده است.

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. حسینیان

    درود بر این نگاه تیزبینانه خاتمی فرزند روح الله

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.