توبه خواهی انصار حزب الله از محسن غرویان

جناب غرویان! از هم‌اکنون آماده باشید تا در محکمه دادگاه ویژه‌روحانیت از نسبت‌های زشت و وهن‌آلود و تهمت‌هایی که به برادران انصار به خاطر گناه هنوز مرتکب نشده (امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر) روا داشته‌اید و در بوق‌های اصلاحاتی منتشر گردید پاسخگو باشید و یا مجازات شوید.

 

به گزارش دین آنلاین، روابط عمومی انصارحزب الله در پاسخ به مصاحبه محسن غرویان با پایگاه خبری انتخاب توضیحاتی را منتشرکرد، که متن کامل آن در پی می‌آید:

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقُولُوا قَوْلًا سَدِیدًا ﴿۷۰﴾ یُصْلِحْ لَکُمْ أَعْمَالَکُمْ وَیَغْفِرْ لَکُمْ ذُنُوبَکُمْ

(قرآن کریم،س‌۳۳-ی‌۷۰و۷۱)

سخن و گفتار استوار وظیفه‌ای است که قرآن‌کریم- بلافاصله پس از مطالبه تقوا از مومنان- به آن امر می‌کند و در متون روایی معصومین-صلوات الله علیهم- نیز زبان مومن را پشت قلب اوذکر کرده‌است و بعکس شخص منافق، که به دلیل بی‌عقلی ابایی ندارد که راست و درست و حق و باطل را درهم آمیزد و از آن معجون، شبهه برای فریب گمراهان بسازد.

آقای غرویان – همان طلبه اخراجی از موسسه امام‌خمینی(ره) قم و آیت‌الله‌‌دست‌ساز رسانه‌های اصلاح‌طلب و فتنه انگیزـ اخیراً (۹۳/۵/۵) گفتگویی با پایگاه خبری دانشگاه آزاد(آنا) داشته و در آنجا سعی کرده ضمن مخاصمه با برادران جبهه پایداری، آنان را به عنوان یک گروه افراطی مورد نقدونکوهش قرار دهد. و با گذشت اندک مدتی (۹۳/۵/۱۵) به بهانه تحرکات امر‌به ‌معروفی انصارحزب‌الله همان اتهامات را بی‌کم‌وکاست و فقط با اضافه کردن نام انصارحزب‌الله و مسئله امربه‌معروف، به ریش انصار به‌چسباند؛ یاللعجب از این طرح‌دستی و هوش و ذکاوت! علیهذا مع‌الاسف عرصه‌ای برای پاسخ و امربه‌معروف نامبرده وجود ندارد اما در ساحت نهی‌ازمنکر سخنانی است که ناگزیر از ادای آن هستیم:

الف – جناب غرویان! مگر شما همان کسی نیستید که پس از مصاحبه با روزنامه اصلاح‌طلب و معلوم‌الحال شرق در سال۸۳ با زیر سئوال بردن احکام مسلم قرآن‌کریم، از طرف مراجع‌عظام قم مورد طرد و تبری قرار گرفتید و مراجع‌عظام در تماس با رئیس موسسه امام‌خمینی(ره) خواستار اخراج شما به دلیل انحراف فکری از آن موسسه شدند و پس از آن در برائت از آن "ارتداد فاحش" سخنانی برعلیه خود اقرار کردید که قلم از ذکر آن شرم دارد. آنگاه برای خواباندن سیل اعتراض علما و مومنان در مطلبی به عنوان "به خودآمدم" ابراز ندامت کردید. (مأخذ:جوابیه روانبخش به غرویان مورخ ۱۳/۴/۹۲ که در برخی پایگاه‌های خبری منتشر‌شده و هم‌اکنون در فضای مجازی قابل دسترسی و مطالعه است و هم‌اینک نیز فیلم تصویری اقرارهای غیرقابل ذکر و شرم‌انگیز شما در موسسه امام‌خمینی(ره) موجود است.)

ب – جناب غرویان! از هم‌اکنون آماده باشید تا در محکمه دادگاه ویژه‌روحانیت از نسبت‌های زشت و وهن‌آلود و تهمت‌هایی که به برادران انصار به خاطر گناه! هنوز مرتکب نشده (امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر) روا داشته‌اید و در بوق‌های اصلاحاتی منتشر گردید پاسخگو باشید و یا مجازات شوید.

ج – جناب غرویان! از ما به شما نصیحت. دلخوش کردن به تعریف و تمجیدهای اصلاح‌طلبانه چه‌بسا عاقبت خوشی نداشته‌باشد. توجه‌کن:

۱- جلال گنجه‌ای، همان روحانی که در چنبره منافقین خلق قرار گرفت و برای جذب هوادار و سمپات برای گروهک منافقین از بین جوانان مسجدی فعالیت می‌کرد و اکنون چند سالی است که گوربه‌گور است، در حالی که قطعاً وزرو وبال جنایات حول‌انگیز منافقین را به‌دوش می‌کشد و باید در یوم‌الحشر پاسخگو باشد و به درکات‌اسفل جهیم بشتابد.

۲- محسن کدیور که اتفاقاً معاصر شماست و به‌دلیل انحرافات فکری مورد اقبال و توجه اصلاحاتی‌ها قرار گرفت و عاقبت‌الامر از ظل توجهات امام‌عصر(عج) به ظل توجهات ام‌الفساد و الجنایات قرن‌حاضر، علیاحضرت الیزابت (لندن) گریخت و در پرتوی حمایت‌های استعمار کهن انگلیس مشغول شبهه‌افکنی و توهین به ‌مقدسات الهی‌است. تا چه‌وقت مرگ نکبت‌بارش فرابرسد.

ی – آقای غرویان! همانگونه که خود عاجزانه اقرار کردید "به خودآمدم" ولی پایبند نبودید اینبار واقعاً "به خودبیائید" تُوبُوا إِلَى اللَّهِ تَوْبَهً نَّصُوحًا. ما دوست و هم‌درس سابق و خیرخواه توایم.

والسلام علی من تبع‌الهدی
روابط عمومی انصارحزب الله
۹۳/۵/۱۷

گفتنی است محسن غرویان، عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه، چندی پیش در مصاحبه ای با انتخاب از حضور خودسرانه انصار حزب الله در خیابانها و اماکن عمومی برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر انتقاد کرده بود.

متن کامل گفتگوی این استاد حوزه و دانشگاه با انتخاب در زیر می آید:

محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به بیانیه های انصار حزب الله در مورد حضور گشت های ویژه امر به معروف و نهی از منکر و خطر فعالیت مجدد گروه های خودسر به خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری «انتخاب» گفت: مقام معظم رهبری با هشدارهایی که داده اند افراطیون را نسبت به انجام کارهای افراطی و خلاف قانون نهی شدید کرده اند.

وی افزود: به هر حال کشور دارای نظم و قانون است و هرج و مرج نباید اتفاق بیافتد، چون اگر راه برای گروه های خودسر و هرج و مرج طلب باز شود سنگ روی سنگ بند نمی شود و به همه ی ملت ضرر خواهد رسید.

این استاد حوزه اضافه کرد: کسانی که خود را پیرو ولایت و ذوب در آن می دانند و مدعی بصیرت هستند، باید رهنمودهای رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و دست به کارهای خلاف قانون نزنند.

وی با بیان اینکه هر مسئله ای در مملکت قانون خاص خود را دارد گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند، کسانی که می گویند قانون را قبول ندارند، بدانند که قانون نیز شما را قبول ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان تصریح کرد: بنابراین، همه ی گروه هایی که ادعای پیروی از مقام معظم رهبری را دارند، باید در چارچوب قوانین و مقررات کشور اقدام کنند.

وی در ادامه اقدامات اخیر گروه های تندرو را در جهت عصبانی کردن و عرض اندام در مقابل رئیس جمهور دانست و به «انتخاب» گفت: اینها کسانی هستند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را برنمی تابند و روحیه اطاعت از قانون و رای ملت ندارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد حق الناس بودن رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: رعایت حق الناس همین است که همه اقدامات در چاچوب مقررات کشوری و انچه که دولت مورد تایید و تنفیذ رهبری مجاز می داند صورت بگیرد.

وی ضمن اشاره به به تلاش انصار حزب الله برای حضور مجدد در کشور گفت: کاملا پیداست که این حرکت های سیاسی و تحریک امیز در جهت ایجاد تشنج و تفرقه در ملت است.

حجت الاسلام و المسلمین غرویان افزود: مقام معظم رهبری به شدت با این مسائل مخالفند، ایشان در 14 و 15 خرداد گفتند، قدرت برخواسته از رای ملت محترم است و هرگونه مخالفت با ان حرام شرعی است، بنابراین هرگونه حرکت و اقدام خلاف قوانین و مقررات دولتی و حکومتی خلاف شرع است و حرام بین است.

وی در ادامه گفت: اخیرا یکی از افراطیون گفته است که ما حتی از مقام معظم رهبری جلوتر حرکت می کنیم و اسم این را گذاشته است، «فدای رهبری شدن» و «دفاع از رهبری».

غرویان اضافه کرد: اینها به خود اجازه می دهند حتی جلوتر و تندتر از مقام معظم رهبری حرکت کنند و در توجیه آن می گویند «می خواهیم فدایی باشیم» و اقدام خود را فداکاری می نامند. این گروه ها خطر بسیاری بزرگی به شمار می آیند، چراکه اگر این باب بار شود که ما احتیاج به قانون، وزارت کشور نداریم، انوقت همه ی اینها زیر سئوال می رود و هرج و مرج زیاد می شود.

این استاد حوزه تصریح کرد: این حرکت ها کاملا برخلاف عقل، شرع، دین، اخلاق و مصالح ملی است.

وی همچنین ورود گشت های انصار حزب الله به حوزه ی امر به معروف و نهی از منکر را مضر دانست و گفت: این اقدامات اصلا نتیجه ی عکس دارد، وقتی به حضرت امام حمینی خبر دادند که چنین حرکات تندی می شود، گفتند خود این کسانی که این اقدامات تند را انجام می دهند، بگیرید و تبنیه کنید .

حجت الاسلام و المسلمین غرویان اضافه کرد: بنابراین این اقدامات خلاف منویات امام و رهبری است و نتیجه عکس دارد.

این استاد حوزه نتیجه ورود این گشت ها به جامعه را حاکم شدن ترس دانست و گفت: همه ی عقلای قوم، نمایندگان نجلس و خبرگان باید در برابر این اقدامات خودسرانه موضع بگیرند.
جناب غرویان! از هم‌اکنون آماده باشید تا در محکمه دادگاه ویژه‌روحانیت از نسبت‌های زشت و وهن‌آلود و تهمت‌هایی که به برادران انصار به خاطر گناه هنوز مرتکب نشده (امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر) روا داشته‌اید و در بوق‌های اصلاحاتی منتشر گردید پاسخگو باشید و یا مجازات شوید.

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. مهدی

    من کاری به این ندارم که چه کسی در این ماجرا حرف حق را می گوید اما ادبیات انصار حزب الله اصلا در شان یک مسلمان نیست.به راستی ما مسلمانان مرید کدامین پیامبر و امامیم.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.