وضع معیشت فعلی جامعه مناسب شأن مسلمانان نیست

«وقتی برخی از سختی‌های مردم در معیشت و اقتصاد را از گوشه و کنار کشور می‌شنود گریه‌اش میگیرد. اصلاً نباید این وضعیت در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.»

به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی، آیت الله صافی گلپایگانی که دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و برخی از مدیران این نهاد را به حضور پذیرفته بود، با اشاره به گرفتاری​های معیشتی مردم در اطراف و اکناف کشور و دردآور بودن این مشکلات بیان داشتند: وضعیت معیشتی که الان در جامعه است، مناسب شأن جامعه مسلمان و مسلمانی نیست. باید وضعیت را طوری پیش برد که همه مسلمانان حتی در دورافتاده‌ترین جاها در رفاه باشند.

آیت‌الله صافی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی باید دارای حیات طیبه باشد فرمودند: هر چه در یک جامعه، خدمت‌رسانی به فقرا و ضعفا بیشتر باشد آن جامعه زنده‌تر و دارای حیات بیشتر است و اگر این مسأله از یک جامعه رخت بربندد و یا کمرنگ باشد، آن جامعه را به جامعه‌ای مرده تبدیل خواهد کرد.

ایشان در ادامه این دیدار با بیان برخی از مشکلات سلامت کشور از جمله کمبود دارو و گرانی آن خطاب به حاضران جلسه فرمودند: در تمام رشته‌ها به خصوص بحث سلامت مردم باید تلاش بسیاری کرد تا مبادا کسی در این وادی دچار مشکل باشد که حتی نتواند دارو برای بیماری خود تهیه کند. وضع فعلی سلامت مردم مناسب با شأن جامعه اسلامی و جمهوری اسلامی نمی‌باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه تمام شیعیان، عیال امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف هستند اضافه کردند: این مسأله‌ای که بارها گفته‌ام شیعیان، عیال حضرت ولیّعصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف هستند مبالغه نیست. واقعاً اگر کسی از شیعیان آن حضرت در سختی و ناراحتی باشد، اول کسی که ناراحت و غمگین می‌شوند خود آن حضرت هستند و اگر کسی در راه خدمت به مردم قدم بردارد، اول کسی که مسرور میشوند باز هم خود آن حضرتند. شما سعی کنید رضایت آن حضرت را جلب و آن امام عزیز را مسرور و خشنود نمایید.
«وقتی برخی از سختی‌های مردم در معیشت و اقتصاد را از گوشه و کنار کشور می‌شنود گریه‌اش میگیرد. اصلاً نباید این وضعیت در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.»آیت الله صافی:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.