نمایندگان مجلس از نگرانی بابت وضع حجاب دست به قلم شدند

تعدادی از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای خطاب به رییس جمهور با ابراز نگرانی از وضعیت حجاب در کشور خواهان اجرای قوانین مصوب در این مورد شدند.

195 نماینده مجلس در بیانیه‌ای خطاب به دولت خواهان توجه، پیگیری و اجرای قانون راهکارهای اجرایی حجاب و عفاف شدند. این نامه در حالی به دولت نوشته شده که در آن هیچ گونه استنادی به وخیم تر شدن وضع حجاب از سال گذشته نشده است. برخی کارشناسان معتقدند همه ساله با گرم شدن هوا معمولا اظهار دلواپسی از وضعیت حجاب شایع می شود و بعد از مدتی فروکش می کند. برخی نیز معتقدند نگرانی نمایندگان از وضعیت حجاب با تغییر دولت بیشتر شده و انگاری تصور می کنند زنان پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، علاقه بیشتری به آزادی های یواشکی درباره حجاب به خود داده اند.

متن بیانیه 195 نماینده مجلس، به شرح زیر است:

امروز یکی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظام اسلامی تلاش برای تغییر سبک زندگی مردم ایران در موضوع عفاف و حجاب و تبدیل آن به مفاد مطرح در گزاره‌های دهشت‌بار مورد نظر شبکه‌های ماهواره‌ای و غربی است که غایت آن از هم گسیختگی نهاد خانواده اصیل ایرانی و سست شدن پایه‌های اعتقادی خانواده مسلمان است.همانطوری که سیاست‌گذاری و اجرای آن در موضوع حجاب تاثیر مستقیمی بر سلامت فضای خانواده و آحاد ملت ایران دارد، هجمه‌های شکل‌گرفته در این داستان نیز ساختار اجتماعی کشور را که در پایه‌های مهمی همچون تقید به معیارهای اسلامی استوار است، نشانه گرفته است.

در متن قانون راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب که در تاریخ 13 دی‌ماه 1384 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده، صراحتاً به وظایف دستگاه‌های مختلف در این امر اشاره کرده است.عدم پیگیری وظایف شفاف و مهم دستگاه‌های مذکور در امر گسترش عفاف و حجاب، ممکن است کشور را با چالش‌های گسترده‌ای در عرصه مهم فرهنگ عمومی در بستر خانواده‌ها مواجه کند که البته پیامدهای آن نیز جبران‌ناشدنی است.

در این راستا از جنابعالی یعنی ریاست محترم جمهوری اسلامی تقاضا داریم تا در سالی که رهبر معظم انقلاب به ورود جهادی به امر فرهنگ تاکید داشته‌اند، این مسئله را با جدیت پیگیری و دستورات لازم را برای اجرای جدی قانون صادر فرمایند.بدیهی است که مجلس شورای اسلامی نیز وظایف نظارتی خود را انجام داده و این موضوع را به جدیت پیگیری و نظارت خواهند کرد.
تعدادی از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای خطاب به رییس جمهور با ابراز نگرانی از وضعیت حجاب در کشور خواهان اجرای قوانین مصوب در این مورد شدند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.