ما هم نگران و دلواپسیم

ما نیز نگران وضعیت فرهنگی کشور هستیم که با وجود بیش از سه دهه پای فشردن بر ارزش‌های اسلامی شاهد دروغ‌پردازی، اتهامات ناروا و جریان‌سازی افراد و گروه‌های سیاسی علیه یکدیگر نه به عنوان یک منکر و گناه کبیره بلکه به عنوان یک عمل معروف و پسندیده در جامعه هستیم.

ما نیز نگران وضعیت فرهنگی کشور هستیم که با وجود بیش از سه دهه پای فشردن بر ارزش‌های اسلامی، شاهد دروغ‌پردازی، اتهامات ناروا و جریان‌سازی افراد و گروه‌های سیاسی علیه یکدیگر هستیم بیایید به جای راه‌ انداختن کمپین‌ها و فراخوان هواداران و ایراد سخنرانی آتشین، دست در دست یکدیگر، مشکلات اساسی کشور را حل کنیم

چندی پیش جمعی از کسانی که اخیراً دچار نگرانی شده‌اند، با تجمع در لانه جاسوسی امریکا، مراتب دلواپسی خود را نسبت به مذاکرات ژنو درخصوص برنامه هسته‌ای ایران ابراز داشتند بدون توجه به این واقعیت که تمامی این مذاکرات با رخصت و هماهنگی مقامات عالی نظام صورت گرفته و هیأت مذاکره کننده نیز بارها بر ایستادگی بر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است. همچنان که مقام معظم رهبری نیز در مناسبت‌های مختلف مراتب اعتماد خود را به تیم مذاکره کننده هسته‌ای ابراز داشته‌اند.

روز گذشته نیز جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با فراخوان طلاب و مردم قم در مدرسه فیضیه تجمع نموده و نگرانی خود را از وضعیت فرهنگی کشور ابراز نمودند.

از آنجا که اینجانب برخی از شرکت کنندگان در این فراخوان‌ها را از نزدیک می‌شناسم، به خوبی می‌دانم که از سر احساس مسئولیت و ادای تکلیف ابراز نگرانی می‌کنند و به اصلاح امور می‌اندیشند. اکنون که کاروان جماعت‌های نگران و دلواپس به راه افتاده است من نیز لازم دیدم به این کاروان بپیوندم و به عنوان یکی از خادمان فرهنگ کشور نگرانی‌های خود را بیان کنم. اما نگرانی من و بسیاری از دولتمردان و دلسوزان نظام با جماعتی که در لانه جاسوسی  و فیضیه تجمع کرده‌اند، متفاوت است.

ما نیز نگران وضعیت فرهنگی کشور هستیم که با وجود بیش از سه دهه پای فشردن بر ارزش‌های اسلامی شاهد دروغ‌پردازی، اتهامات ناروا و جریان‌سازی افراد و گروه‌های سیاسی علیه یکدیگر نه به عنوان یک منکر و گناه کبیره بلکه به عنوان یک عمل معروف و پسندیده در جامعه هستیم.

ما نیز نگرانیم که برخی از رسانه‌ها و مطبوعات و پایگاه‌های خبری که احیاناً از بودجه عمومی کشور نیز استفاده می‌کنند و خود را وابسته به نهادهای ارزشی می‌دانند با دست زدن به جعل، تحریف و گزینش اخبار و گزارش‌ها اذهان عمومی را نسبت به روند فعالیت‌های فرهنگی در کشور دچار تشویش کرده‌اند. ما نیز نگرانیم که برخی از بزرگان و اهل نظر بدون تحقیق و بررسی در مورد اخبار و گزارش‌هایی که توسط برخی از جریانات سیاسی به منظور بیرون راندن رقبای خود از صحنه ساخته و پرداخته می‌شود آن را مورد پذیرش قرار داده و براساس آن قضاوت می‌کنند.

ما نگران سقوط اخلاقی جامعه بویژه از سوی کسانی هستیم که بیش از دیگران باید پاسدار ارزش‌های اخلاقی و اسلامی باشند. ما نگران هتک حرمت و کرامت انسان‌هایی هستیم که دل در گرو اسلام و نظام جمهوری اسلامی دارند و شخصیت آنان بطور مداوم مورد هجوم قرار می‌گیرد و سرمایه‌های اجتماعی کشور به حراج گذاشته می‌شود.

البته ما نگران مسائل دیگری نیز هستیم. نگران میلیون‌ها جوان فاقد شغل که با داشتن تحصیلات عالیه میدان کار و فعالیت سازنده برای امرار معاش خود نمی‌یابند و در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار دارند. ما نگران رکود فعالیت‌های تولیدی در کشور و کاهش بهره‌وری در حوزه اقتصاد هستیم آن‌هم در سالی که مقام معظم رهبری آن را سال اقتصاد و فرهنگ نامیده‌اند.

ما نگران گسترش اعتیاد و فروپاشی هزاران خانواده‌ای هستیم که به این بلای خانمانسوز دچار شده‌اند و نگران میلیون‌ها کودک معصوم هستیم که چشم به آینده دوخته‌اند و خانواده‌های آنان در حاشیه شهرها با انواع مشکلات اقتصادی، معیشتی، بهداشتی، درمانی و فساد اخلاقی دست و پنجه نرم می‌کنند.

ما هم نگران وضعیت حجاب و عفاف در جامعه هستیم که با وجود تمامی تلاش‌های دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی، شاهد گسترش بدحجابی و جریحه‌دار شدن عفت عمومی و دور شدن از معیارهای اسلامی هستیم. ما نگران افزایش تکان دهنده آمار طلاق در جامعه و فروپاشی خانواده‌ها هستیم. ما نگران هزاران میلیارد تومان اموال غارت شده ملت هستیم که امثال مه‌آفرید امیرخسروی و بابک زنجانی‌ها با استفاده از عناصر فاسد در سیستم اداری و بانکی کشور به یغما برده‌اند و امکان بازپس‌گیری بخش عظیمی از آن وجود ندارد. ما نگران تلاش دشمن برای مسخ هویت فرهنگی ملی و اسلامی خود هستیم که می‌کوشد با بهره‌گیری از همه ابزارهای فرهنگی و رسانه‌ای و ترویج الگوهای غربی، سبک زندگی ایرانیان را از هویت بومی و اسلامی آن خارج سازد.

ما نگران ادامه تحریم‌های ظالمانه غرب بر ملت ایران هستیم که توسعه اقتصادی کشور و معیشت میلیون‌ها خانواده ایرانی را تحت تأثیر قرار داده و هزینه‌های سرسام‌آوری را بر کشور تحمیل کرده است.

ما نگران تخریب سازمان یافته دولت خدمتگزار و برخاسته از آرای مردم هستیم که در هرگام مثبت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با مخالفت سیاست بازان مواجه می‌شود پس اکنون که همه نگرانیم بیایید به جای راه انداختن کمپین‌ها و فراخوان هواداران و ایراد سخنرانی‌های‌ آتشین، دست به دست یکدیگر بدهیم، مشکلات اساسی کشور را بشناسیم و با وحدت و همدلی و بدون متهم ساختن یکدیگر با پیروی از رهنمودها و ارشادات حکیمانه مقام معظم رهبری و حمایت از دولت خدمتگزار در این برهه خطیر و حساس کشور را بسازیم و به سمت آرمان‌های بلند جمهوری اسلامی ایران حرکت کنیم. همگان یکپارچه بانفوذ بیگانه مقابله کنیم. مراقب رخنه‌های فرهنگی باشیم.

از فضائل اخلاقی و میراث گرانقدر ارزش‌های اسلامی پاسداری کنیم. راستگویی و صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهیم. آنچه را بر زبان یا قلم جاری می‌کنیم تنها و تنها برای جلب رضایت خداوند و اصلاح امور کشور باشد. در مورد اخبار و شایعات و شنیده‌های خود پیش از هرگونه داوری تحقیق کنیم که «ان جاءکم فاسق بنبأ فتبینوا» تا دچار اشتباه یا جهالت نشویم. رهنمودهای مقام معظم رهبری را آویزه گوش خود قرار دهیم و در سال اقتصاد و فرهنگ بکوشیم با عزم ملی و مدیریت جهادی در جهت رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور گام‌های مثبتی برداریم و سیاست‌های کلان و اقتصاد مقاومتی را با تمام توان اجرا کنیم و اطمینان داشته باشیم که تأییدات خداوند متعال و عنایات خاصه ولی عصر اواحنا فداه همواره پشتیبان ملت بزرگ ایران خواهد بود و باهمت بلند و عزم ملی نگرانی‌ها مرتفع خواهد شد.

 
ما نیز نگران وضعیت فرهنگی کشور هستیم که با وجود بیش از سه دهه پای فشردن بر ارزش‌های اسلامی شاهد دروغ‌پردازی، اتهامات ناروا و جریان‌سازی افراد و گروه‌های سیاسی علیه یکدیگر نه به عنوان یک منکر و گناه کبیره بلکه به عنوان یک عمل معروف و پسندیده در جامعه هستیم.علی جنتی

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.