«محمد مرسی» مسئول شهادت شیعیان در مصر است/ فرصت ۴۸ ساعته برای معرفی قاتلان

«بهاء انور»، سخنگوی شیعیان در مصر، در نشست مطبوعاتی تاکید کرد: محمد مرسی، رئیس جمهور مصر، مسئول کشته شدن 4 نفر از شیعیان در استان «الجیزه» است، زیرا وی در نشست «کمک به سوریه» اجازه تکفیر شیعیان را داد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) به نقل از روزنامه «الیوم السابع» چاپ مصر، بهاء أنور، سخنگوی شیعیان مصر و رئیس مرکز مطالعات «الفاطمیه» این کشور، عصر روز چهارشنبه، 5 تیرماه، در نشستی مطبوعاتی با اشاره به قصور در عملکرد نیروهای امنیتی استان الجیزه که اقدامی برای نجات شیعیان انجام ندادند، افزود: رسانه‌ها یک ساعت قبل از پلیس به محل حادثه رسیدند.

 

أنور هشدار داد: به محمد مرسی 48 ساعت زمان می‌دهیم که عاملان این حادثه را معرفی کند وگرنه به دادگاه بین‌المللی کیفری رجوع و وی را به پاکسازی دینی متهم می‌کنیم.

 

چهار شهروند شیعه مصری از جمله حسن شحاته از مسئولان شیعی روز یکشنبه گذشته طی حمله به منزلی در روستای زاویه ابومسلم در الجیزه جنوب قاهره کشته شدند.

 

أنور، حوادث منطقه أبو مسلم را کشتاری وحشیانه توصیف کرد و گفت: قتل شیعیان مصری از جمله حسن شحاته درحالی صورت گرفت که آنان روزه بودند.

 

وی اظهار داشت: آنچه برای شیعیان مصری روی داد، ممکن است برای قبطی‌ها و جریان‌های لیبرال و مصری‌های مخالف گروه اخوان‌المسلمین نیز روی دهد.

 

چند ساعت پس از این حادثه، ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای، کشته شدن چهار شیعه مصری را محکوم و تأکید کرد: این حادثه تأسف‌بار‌، به طور کامل با روحیه تسامح، گذشت و احترام که مردم میانه‌رو مصر به آن معروف هستند، منافات دارد و ملت به طور کامل با قانون‌شکنی یا ریخته‌شدن خون مردم به هر بهانه و دلیلی مخالف هستند.

 

منابع امنیتی روز سه‌شنبه اعلام کردند: بعد از کشتن شیعیان و کشیدن اجساد آنان روی زمین، هشت نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت شدند.
«بهاء انور»، سخنگوی شیعیان در مصر، در نشست مطبوعاتی تاکید کرد: محمد مرسی، رئیس جمهور مصر، مسئول کشته شدن 4 نفر از شیعیان در استان «الجیزه» است، زیرا وی در نشست «کمک به سوریه» اجازه تکفیر شیعیان را داد.سخنگوی شیعیان مصر:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.