پاکستان در فهرست ناقضان آزادی مذهبی دولت آمریکا

وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر پاکستان را به نقض سیستماتیک آزادی مذهبی متهم کرد و این کشور را همچنان در فهرست کشورهای ناقض آزادی دینی قرار داد.

تصمیم «آنتونی بلینکن» درحالی عنوان می‌شود که پاکستان دو بار در زمان دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق ایالات متحده در فهرست کشورهای ناقض حقوق و آزادی مذهبی قرار گرفت.

منابع خبری امروز به نقل از وزیر امور خارجه آمریکا نوشتند: پاکستان در کنار طالبان متهم به نقض سیستماتیک آزادی مذهبی است و واشنگتن نام این کشور را در فهرست کشورهای زیر نظر به دلیل اقدامات نگران کننده علیه آزادی مذهبی ابقا کرد.

بلینکن اعلام کرد: آمریکا همچنان به همه دولت‌ها (متهم به نقض آزادی مذهبی) فشار می‌آورد تا کاستی‌های موجود در قوانین و عملکردهای خود را برطرف کنند و مسئولیت‌پذیری را برای کسانی که مسئول سوء استفاده هستند، ارتقا دهند.

پاکستان که از سال ۲۰۰۱ روزی که آمریکا با یورش به افغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم، تبدیل به متحد به اصطلاح غیرناتو واشنگتن شد، شاید انتظار داشت که رفتار دوگانه سردمداران آمریکا حداقل متوجه این کشور نباشد. اما برعکس این موضوع، پاکستانی‌ها نه تنها به دلیل مشارکت با آمریکا در جنگ علیه تروریسم بر مشکلات خود افزودند بلکه سال‌ها متهم به کم کاری در این حوزه و یا ضعف در دموکراسی و حتی آزادی مذهبی از سوی آمریکا شدند.

پاکستان همواره گزارش های وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص نقض آزادی های مذهبی در این کشور را رد کرد و اعتبار و شفافیت آنها را زیر سوال برده است.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.