چرا توصیه برخی مراجع به مردم برای انصراف از دریافت یارانه بی پاسخ ماند؟

حجت الاسلام و المسلمین نقویان در جمع مردم یزد، به مسائلی چون عدم همراهی مردم با مراجع در عمل به توصیه ایشان برای انصراف از دریافت یارانه پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان یکشنبه شب بمناسبت میلاد حضرت جواد الائمه «ع» در یزد حضور یافت و در مسجد جواد الائمه «ع» این شهر به بیان مطالبی در خصوص وضعیت امروز جامعه پرداخت.

این روحانی شهیر در سخنان خود با ضرورت پرداختن به چرایی همراهی نکردن مردم در انصراف از یارانه با وجود توصیه های مراجع تقلید گفت: چرا 93 درصد ثبت نام کردند؟ با این دعوت و عدم همراهی مردم باید در کشور عزای عمومی اعلام می‌شد!

حجت الاسلام نقویان با بیان اینکه چرا سخنان برخی مانند من اثر نمی‌کند، گفت: چون نفس حاج شیخ غلامرضا در من نیست! قصد جسارت ندارم ولی باید بازنگری کرد که چرا سخنان ما در جوانان اثر ندارد؟! همچنانکه زمانی مرجعی حرفی می زد تا کاخ شاه هم اثر می‌گذاشت.

نقویان در بخش دیگری خطاب به برخی از حرف و حدیث‌ها پیرامون سخنان اخیرش گفت: سر و ته سخنان بنده را حذف کردند و فیلم را مونتاژ منتشر کردند و حرف‌هایم را تغییر دادند.

به نوشته ی ایلنا، وی با بیان اینکه نظام و انقلاب و رهبری بر سر ما جا دارند، گفت: جالب است گاهی افرادی می‌آیند با من بحث و مجادله می‌کنند و باعث می‌شوند از کوره به در بروم. به آنان گفتم "وقتی به سیب زمینی، دیب دمینی می‌گفتید، من در جبهه می‌جنگیدم"!

حجت الاسلام نقویان گفت: من دینم را برای هیچ کس و هیچ کس ندارم، اگر قرار باشد دینی باشد برای خدا و پیامبر است.

این روحانی شهیر به بیان حدیثی از حضرت علی پرداخت و گفت: حضرت می فرماید از "سخت گیری بیش از حد" و "ظلم" بپرهیزید… ظلم، ظلم است، چه در مالیات گرفتن، چه در اداره، چه در دادگاه و…

حجت الاسلام ناصر نقویان گفت: خداوند در سوره یونس می فرماید می دانید چرا قبلی ها را از بین بردیم؟ نه اینکه فکر کنید نماز نمی خواندند یا حجاب نداشتند، بلکه ظلم می کردند و حال نظاره گر عملکرد شما هستیم!

حجت الاسلام و المسلمین نقویان تصریح کرد: انقلاب ما باید اسلامی بماند و امام در سخنی فرمودند برای حفظ حکومت اسلامی هم اگر لازم شد، امام هم فدا شود، چنانکه امام حسین هم برای نظام اسلامی و دین خداوند فدا شد! این به معنای این است دین مهمتر از امام حسین است.

وی افزود: نباید فکر کنیم خدا، هوای ما را دارد و هوای آمریکایی‌ها را ندارد! اساسا اینگونه نیست ولی برخی اینگونه فکر می‌کنند!

نقویان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متاسفانه در کشور ما باب تملق باز است و از پیش از انقلاب تا امروز دیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این روش جواب نمی‌دهد، گفت: نباید حقیقت فدای تملق و مصلحت سنجی شود چرا که این کار به سرانجام نمی‌رسد.

 
حجت الاسلام و المسلمین نقویان در جمع مردم یزد، به مسائلی چون عدم همراهی مردم با مراجع در عمل به توصیه ایشان برای انصراف از دریافت یارانه پرداخت.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.