جواب بدی را با خوبی دادن برای خودی هاست

امام جمعه تهران در خطبه های نماز جمعه از حسن روحانی خواست که در برابر سخنان اوباما که او از آنها «دری وری» تعبیر کرد محکم بایستد.

حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد خاتمی با اشاره به اینکه در زندگی با خودی‌ها برخورد دشمن را نداشته‌باشیم، افزود: برای زن و شوهر بگو مگو پیش می‌آید و برخی به گونه‌ای برخورد می‌کنند که انگار رابطه ایران و آمریکا شده است. این برخورد غلط و نادرست است.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه به عملکرد مستکبران در تاریخ اشاره کرد و افزود: مستکبران خود را آقابالاسر همه می‌دانند نمونه بارز و شاخص آن عملکرد دولت جبار آمریکا است. آنها در اوکراین چه کار می‌کنند؟ چرا در امور مردم دخالت می‌کنند؟ وقتی معاون این کشور آنجا را ترک می‌کند بعد از چند ساعت مردم را به خاک و خون می‌کشند. ابر جنگ برآن مناطق سایه افکنده است.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی تصریح کرد: افغانستان ، عراق و ایران با آمریکا فاصله دارند اما آمریکا در امور افغانستان و عراق دخالت و علیه ایران هم توطئه می‌کند.

وی با بیان اینکه به تعبیر آنها نظام جمهوری اسلامی نظامی دموکراتیک و مردمی است، تأکید کرد: بیش از 98 درصد مردم نظام دلخواه خود را انتخاب کرده‌است. اما آنها از روز اول تاکنون توطئه‌های خود را علیه ایران ادامه داده و می‌دهند و دست از این توطئه‌ها برنداشتند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: راز تسخیر لانه جاسوسی هم همین بود دانشجویان می‌گفتند اگر لانه جاسوسی باز باشد انقلاب تثبیت نمی‌شود به همین جهت لانه را تسخیر کردند و با این اقدام گلوی آمریکا را فشردند آفرین برآنها اقدام آنان باعث شد که امام خمینی از آن به عنوان انقلاب دوم نام ببرد.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی تأکید کرد: اگر کشورهایی که در‌آنجا انقلاب صورت گرفته بود مثل مصر تجربه ما را عملی می‌کردند گرفتار این اوضاع نمی‌شدند.

وی با اشاره به اقدامات روئسای جمهور آمریکا علیه ایران اظهار داشت: از کارتر گرفته تا اوباما همه به دنبال براندازی نظام اسلامی بودند و اگر هم کاری نکردند دلیلش آن بود که نتوانستند.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: پس از توافقنامه قرار بود آنها مثل بچه آدم حرف بزنند اما دیدیم حداقل سه تحریم و 15 تهدید نظامی پس از توافقنامه از سوی آنها صورت گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی با بیان اینکه دادگاهی در آمریکا ساختمان بنیاد علوی را مصادره کرده است، افزود: این ساختمان ربطی به دولتی ندارد چون تشکیلاتی مردمی است و در آنجا آموزش زبان فارسی انجام می‌شود و انها در جایگاهی قرار ندارند که بخواهند مصادره کنند اما کاخ سفید با این اقدام موافقت کرده است و می‌گویند با فروختن این بنیاد می‌خواهند خرج آن را در اقداماتی که خود مدعی شده‌اند خرج کنند. اقدام آنان کار غیرقانونی است.

وی با بیان اینکه ما خود قربانی ترور هستیم تأکید کرد: دنیا اگر می‌خواهد دولت حامی تروریست را بشناسد و آن را پیدا کند در خط مقدم رژیم جنایت کار آمریکاست.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه مسئولان مذاکره کننده ما وقتی وارد مجلس مذاکره می‌شوند با همین نگاه به طرف مقابل نگاه کنند گفت: دشمن دشمنی کینه توز و غیرقابل اعتماد است ما به آنها اعتمادی نداریم. و مسئولان مذاکره کننده گفته‌اند در عرصه مذاکرات هماوردی می‌کنیم.در عرصه اظهارنظر سیاسی هم هماوردی کنیم وقتی رئیس جمهور آمریکا دری وری می‌گوید رئیس جمهور ما هم محکم به دهنش بزند.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی با اشاره به اینکه در عرصه سیاسی و فضای مجازی هم هماوردی کنیم اظهار داشت: می‌گویند جواب بدی را باید با خوبی داد این مسائل مربوط به خودی‌هاست آنها قدرتی نیستند اگر محکم بایستید محبوب ملت می‌شوید چرا که ملت مسئولانی با حماسه، شجاع و با قدرت را دوست می‌دارند.

وی تأکید کرد: کسانی می‌گویند اگر مذاکرات شکست بخورد نظام آسیب می‌بیند و نمی‌شود بدون آمریکا زندگی کرد و اگر رابطه با آمریکا برقرار شود ایران گل و بلبل می‌شود. بدانید همه اینها دروغ است، نظام محکم است و ملت ما هم مقتدر است.

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به نمازگذاران تهرانی افزود: شما 8 سال تمام قد با دول استکباری که امروز در قالب 1+5 شناخته می‌شوند ایستادید و مقاومت کردید شما همان ملت هستید و قطعا هم پیروز می‌شوید. اما به سه شرط.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی در تشریح این سه شرط اظهار داشت: اول اینکه با خدا رفیق و مانوس باشید و به استقبال فرصت‌های معنوی برویم به دنبال ماه رجب شعبان رمضان و اعتکاف باشیم. اگر به فکر خدا باشیم خدا هم کمک می‌کند. خدا نقشه دشمن را برآب می‌کند. دومین عنصر صبر است بی حوصلگی یعنی چه؟ عده ای می‌گویند تا کی مرگ بر آمریکا بگوییم تا دشمن است جهاد هم هست.

وی عنصر سوم را تقوا عنوان کرد و افزود: باید در عرصه‌های مختلف خدامدارانه عمل کنیم.
 
امام جمعه تهران در خطبه های نماز جمعه از حسن روحانی خواست که در برابر سخنان اوباما که او از آنها «دری وری» تعبیر کرد محکم بایستد.سیداحمد خاتمی

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.