آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب: برخی خیال می کنند مدیریت جهادی یعنی در چهارچوب قانون نبودن!

قائم مقام جامعه روحانیت شیراز لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی حرم های مطهر با جامعه روحانیت را یکی از کارهای عمده در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص فرهنگ دانسته و افزود؛ باید در زمینه های مختلف بخصوص مسائل فرهنگی و توسعه و گسترش حرم های مطهر کارگروه های مشترکی با جامعه روحانیت تشکیل شود و بطور جدی پیگیر مسائل باشند.

آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی جامعه روحانیت شیراز مهمترین وظیفه را در جهت تحقق نامگذاری امسال ؛ اعتمادسازی دانسته و گفت: همچنانکه تلاش دشمن در جهت سلب اعتماد مردم از مسئولین نظام، روحانیت و در برخی مواقع از اصل مکتب ( یعنی اسلام و تشیع ) است، مسئولین باید در جهت اعتمادسازی تلاش کنند.

قائم مقام جامعه روحانیت شیراز اظهار داشت؛ در یک از خطبه های امیرالمومنین (ع) اشاره می شود که مجاهدان در جنگ صفین اگر خونشان ریخته شد؛ ضرری نکردند (( ما ضر اخواننا الذین سفک الدماء بصفین)) چون از قائد و رهبر خویش تبعیت نمودند.

وی تصریح کرد : همه مساله ؛ بحث تبعیت و ولایت پذیری است و  بخشی از پیام مقام معظم رهبری که عزم ملی را بیان می کنند، مرهون این است که حقیقتا اعتماد عمومی جلب شود.

آیت الله دستغیب پیشنهاد خود را خطاب به مسئولین امور بررسی عوامل سلب اعتماد و جلب اعتماد در زمینه اقتصاد و فرهنگ دانسته و افزود : مسئولین باید این عوامل را بدانند و برای آن ها برنامه ریزی داشته باشند؛ البته این برنامه ریزی چه در ادارات، سازمان ها و نهادها و چه در مساجد و مراکز فرهنگی و تبلیغی کار ارزشمندی است.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی در بخش دیگری از سخنان خویش به موضوع مدیریت جهادی اشاره و تصریح کرد: بعضی خیال می کنند مدیریت جهادی یعنی در چهارچوب قانون نبودن! در صورتیکه قوانین و مقررات لازم الاتباع است. مدیران علاوه بر اینکه مجری قوانین هستند، نباید در انجام وظایف سهل انگاری کنند و در موارد لازم نیز شتاب موثر و مفید را داشته باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مسئولین نباید در اجرای برنامه ها مانع تراشی کنند ، بلکه باید موجب تسهیل در امور شوند.

وی در خصوص حرمهای مطهر و پذیرش مسئولیت تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی اظهار داشت: پیروی و اطاعت از مقام معظم رهبری و شفافیت در اطلاع رسانی و پایان دادن به برخی شایعات و بی اعتمادی ها از جمله هدف های اصلی ما در پذیرفتن این مسئولیت جدید بود.

تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) افزود؛ حضور هیات امناء آستان مقدس را بسیار جدی تلقی می کنیم و بعنوان یک مجموعه مشورتی و بازوی پرتوان مجموعه به حساب می آوریم و تاکنون هفت نفر ایشان از دفتر مقام معظم رهبری مورد تایید قرار گرفته است.

وی حضور بازرسین دفتر مقام معظم رهبری در حرم مطهر و در راس آن جناب آقای ایروانی را عامل بررسی سوابق گذشته و پیشگیری کننده از اقدامات نابجا در آینده دانسته و افزود : اساس و زیربنا در حرم مطهر برای خدمتگزاری آماده است؛ برنامه ها بطور شفاف اطلاع رسانی می شود و با همه مجموعه ها و بالاتر از همه با جامعه محترم  روحانیت آماده همکاری هستیم.

قائم مقام جامعه روحانیت شیراز لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی  حرم های مطهر با جامعه روحانیت را یکی از کارهای عمده در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص فرهنگ  دانسته و افزود؛ باید در زمینه های مختلف بخصوص مسائل فرهنگی و توسعه و گسترش حرم های مطهر کارگروه های مشترکی با جامعه روحانیت تشکیل شود و بطور جدی پیگیر مسائل باشند.

وی مفاسد اطراف مکان های مقدس را بسیار باعث نگرانی دانسته و اظهار داشت: حضور علماء و در جریان قرار گرفتن آنها و همراهی ایشان می تواند بسیار موثر باشد و باید همه یک دل و یک جهت باشیم و در مرکزیت بخشیدن به این حرم های مطهر برای رشد فرهنگ جامعه بکوشیم، گرچه نقش مساجد، کانون ها ، مراکز و سایر موسسات فرهنگی را نمی توان نادیده گرفت ولی اگر همه با هم توجه به اهل بیت و خاندان پیامبر بعنوان مرکزیت داشته باشیم، ان شاء الله گامی در جهت تحکیم وحدت بیشتر خواهد بود.
قائم مقام جامعه روحانیت شیراز لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی حرم های مطهر با جامعه روحانیت را یکی از کارهای عمده در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص فرهنگ دانسته و افزود؛ باید در زمینه های مختلف بخصوص مسائل فرهنگی و توسعه و گسترش حرم های مطهر کارگروه های مشترکی با جامعه روحانیت تشکیل شود و بطور جدی پیگیر مسائل باشند.

مطالب مرتبط
منتشرشده: 2
  1. حمید

    یعنی منظور ایشان این است که در زمان تولید آیت الله سید مهدی دستغیب (دایی ایشان) کارهای نابجا صورت گرفته است که فرموده اند باید جلوی کارهای نابجا را بگیریم؟!

  2. عباسی

    چه لزومی داشت این خبر را بگذارید؟؟؟ربطی به دین آنلاین دارد؟

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.