انتقاد مدیر حوزه های علمیه از واگذاری فرهنگ به مردم/ نظر رهبری چیست؟

مدیر حوزه های علمیه در دیدار با نیروهای کادر و وظیفه تیپ 83 روحانیون تبلیغی رزمی امام جعفر صادق از برخی اظهارنظرهای مربوط به فرهنگ انتقاد کرد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در اشاره به موضوع فرهنگ گفته است: اگر نظام اسلامی ما بخواهد در ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیشرفت کند، راهی نیست جز اینکه فرهنگ را زیر بنا قرار بدهیم؛ اگر فرهنگ را از ما گرفتند و ما دچار یک نوع بی تفاوتی واباحی گری، تسامح و تساهل شدیم، جامعه ما ره به جایی نخواهد برد.

 

وی افزود: من تعجب می کنم که بعضی بزرگواران گاهی اظهار نظر می کنند که ما فرهنگ را به مردم واگذار کنیم؟ مردم خود سره را از ناسره تشخیص دهند! این چه ادبیاتی است؟ با این حجم تبلیغاتی که دشمنان راه انداخته اند و از طریق تحمیل فرهنگی، تخریب فرهنگی و تسلیم فرهنگی، هر روز ارزشهای ما را ضد ارزش و ضد ارزشها را به عنوان ارزش جا می اندازند، ما چگونه می توانیم دست روی دست بگذاریم و فرهنگ را به خود مردم واگذار کنیم؟

 

به گزارش دین آنلاین، مدیر حوزه های علمیه در حالی به سیاست سپردن فرهنگ به مردم انتقاد می کند که چندی پیش مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرموده بودند: سپردن مسائل فرهنگی به مردم نافی وظیفه نظارتی و هدایتی دولت نیست و حضور حکومت و دولت در عرصه فرهنگ نیز به معنای سلب حضور مردم نمی باشد.
مدیر حوزه های علمیه در دیدار با نیروهای کادر و وظیفه تیپ 83 روحانیون تبلیغی رزمی امام جعفر صادق از برخی اظهارنظرهای مربوط به فرهنگ انتقاد کرد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.