استعفای اسقف اسپانیایی محافظه‌کار به دلیل عشق

خاویر نوول گوما، اسقف محافظه کار شهر سولسونا در استان کاتالونیای اسپانیا که در روز ۲۳ اوت (یکم شهریور) از سمت خود در کلیسا استعفا داده و دلیل آن را «شخصی» اعلام کرده بود، بالاخره بعد از چند هفته دلیل استعفای خود را فاش کرد: عشق.

بر پایه آئین مسیحیت کاتولیک، ازدواج روحانیان ممنوع است و به همین دلیل این رویداد در میان جامعه مذهبی اسپانیا جنجال زیادی بر پا کرده و بسیاری این ماجرا را رسوایی دانسته‌اند. در واقع این فرد روحانی ۵۲ ساله که تا پیش از استعفایش جوان‌ترین اسقف اسپانیا بود، عاشق زنی ۳۸ شده است که نویسنده رمان‌های شهوانی است که باورمندان مذهبی آن را «شیطانی» می‌خوانند.

از اینها گذشته زنی که آقای خاویر نوول گوما عاشقش شده، مطلقه است و این در حالی است که مسیحیت کاتولیک طلاق را نیز منع کرده است.

فرمی مانتکا، کشیشی از قلمرو اسقفی سولسونا درباره همکار پیشین خود می‌گوید: «او بسیار بسیار رادیکال و محافظه‌کار بود و به همین دلیل این واقعیت که او با یک زن رفته است، همه را شگفت‌زده کرده است.»

آقای نوول گوما تاکنون به خاطر مواضع تندش علیه ازدواج همجنسگرایان و سقط جنین شناخته شده بود. اسقف پیشین سولسونا اکنون با معشوق خود که روانشناس هم هست و سیلویا کابالول نام دارد، نقل مکان کرده و در خانه جدیدی با هم زندگی می‌کنند.

همکاران این روحانی پیشین می‌گویند که در بدن او جن رفته و گفته‌اند که شخص پاپ از اسقف نوول گوما خواسته تا نزد جنگیر برود. اما گویا در نهایت زور عشق به مذهب چربیده است.

منبع: یورونیوز

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.