دولت مصر در مجازات عاملان جنایت کشتار شیعیان تعلل نکند/ علمای اسلام سکوت نکنند

امروز مشکل ترین معضل جهان اسلام، سلفی های تکفیری هستند که با اعمال وحشیانه خود ضربه سنگینی بر پایه های اسلام و آبروی مسلمین جهان وارد می کنند و اسلامی را که آیین رحمت و محبت است، آیین خشونت و خونریزی معرفی می کنند.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی، ایشان به مناسبت جنایت اخیر سلفی ها در مصر بیانیه ای صادر کردند. در این بیانیه آمده است: خبر بسیار تأسف بار حمله سلفی های تکفیری به مراسم جشن میلاد امام عصر (عج) در استان جیزه مصر و کشتن چهار نفر از شیعیان محل بویژه عالم بزرگوار شیخ حسن شحاته موجب تألم و تأسف و نگرانی شدید گردید؛ امروز مشکل ترین معضل جهان اسلام، سلفی های تکفیری هستند که با اعمال وحشیانه خود ضربه سنگینی بر پایه های اسلام، آبرو و حیثیت مسلمین در جهان وارد می کنند و اسلامی را که آیین رحمت و محبت است، آیین خشونت و خونریزی و قساوت و بی رحمی معرفی می کنند.

متأسفانه مصر عزیز مواجه با توطئه ای صهیونیستی شده که ثبات و امنیت و استقرار آن را هدف قرار داده است و در صورت عدم چاره اندیشی مناسب ممکن است ابعاد آن کل منطقه را فرا گیرد. در دوسال گذشته خشونت های فرقه ای متوجه اقلیت مسیحی آن کشور بود و اینک متوجه پیروان و اتباع اهلبیت علیهم السلام شده است در حالی که محبت اهل بیت علیهم السلام در مصر ریشه دار و عمیق است و این گونه جنایات با طبیعت مردم متدین و شریف مصر هیچ گونه سنخیتی ندارد.

ریشه این جنایات به سخنرانی ها و تبلیغات مذهبی خطرناکی بر می گردد که گروههای وهابی تکفیری بر ضد مذاهب دیگر انجام می دهند و طی آن به راحتی خون دیگران را مباح اعلام می کنند؛ متأسفانه این تحریکات طی هفته های اخیر شدت گرفته و می تواند باعث تداوم برادرکشی گردد!

ما به همراه سایر سازمان و مجامع اسلامی و بین المللی جهان ضمن محکوم کردن این جنایت بی سابقه، آمادگی حوزه های علمیه را برای هرگونه گفتگوی علمی با علمای مصر در چارچوب تقریب مذاهب و تحکیم وحدت اسلامی اعلام می داریم و از علمای محترم الأزهر شریف و تمام شخصیت هایی که این جنایت فجیع را بشدّت محکوم کرده اند تشکر و سپاسگزاری می کنیم و از همه علمای اسلام می خواهیم که در برابر این جنایت سکوت نکنند و عکس العمل لازم را نشان دهند، و از دولت مصر می خواهیم که در محاکمه و مجازات عاملان این جنایت تعلل نورزد.

خاضعانه از خداوند قادر متعال می خواهیم که اسلام و مسلمین را از شرّ این گروه رهایی بخشد.

ناصر مکارم شیرازی
امروز مشکل ترین معضل جهان اسلام، سلفی های تکفیری هستند که با اعمال وحشیانه خود ضربه سنگینی بر پایه های اسلام و آبروی مسلمین جهان وارد می کنند و اسلامی را که آیین رحمت و محبت است، آیین خشونت و خونریزی معرفی می کنند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.