اکران فیلمی در آمریکا درباره اسلام‌هراسی در دوره ترامپ

فیلم «مسلمان آمریکایی» با موضوع اسلام‌هراسی، نژادپرستی و تعصب علیه مسلمانان در دوره ترامپ، این هفته در آمریکا پخش می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از جالت نیوز، فیلم «مسلمان آمریکایی» به موضوعات مرتبط به مسلمانان مانند نژادپرستی و تعصب در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ می‌پردازد.

آنیلا افضلی، مدیر اجرایی شبکه توانمندسازی مسلمانان آمریکا می‌گوید: این فیلم واقعاً به ساختن پل بین مسلمانان و غیرمسلمانان و از بین بردن اطلاعات و تصورات غلط و دروغ‌های آشکاری که در مورد مسلمانان در کشور ما تبلیغ می‌شود، کمک می‌کند.

مسلمان آمریکایی به کارگردانی آدام زاکر، مستندساز آمریکایی به داستان زندگی پنج فرد ساکن نیویورک می‌پردازد که در زمان قانون ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا از خانواده‌های خود جدا شده‌اند. این افراد از پیشینه‌های نژادی مختلفی مانند یمنی، سودانی، بنگلادشی، اندونزیایی و فلسطینی هستند.

کوری پاسونز از مؤسسه Interfaith Works می‌گوید در حالی که فیلم دارای جنبه‌های سیاسی است، روایت آن بیشتر بر جنبه انسانی افرادی که تحت تأثیر این ممنوعیت قرار گرفتند، متمرکز است.

پاسونز افزود که این فیلم پنجره‌ای رو به جوامع مختلف فرهنگی دارد که در خارج از فیلم شناخت درست آنها واقعا دشوار است.

افضلی افزود: این فیلم به بهتر شدن شناخت از جامعه مسلمانان کمک می‌کند و امید و انعطاف‌پذیری آنها با وجود مواجه شدن با برخی از تصمیمات مشکل برانگیز سیاسی را به نمایش می‌گذارد.

وی ادامه داد: دستیابی به این تعاملات به ما کمک می‌کند تا همسایگان بهتری برای یکدیگر باشیم و به هم کمک کنیم تا تفاوت‌هایی را که از نظر دینی و نژادی داریم، به رسمیت بشناسیم.

اکران رایگان این فیلم از سوی مؤسسه Interfaith Works با مشارکت سازمان‌های دینی منطقه‌ای از جمله Interfaith Community Sanctuary & School و مرکز اسلامی المپیا انجام شده است. این فیلم از یکشنبه ۱۵ آگوست تا سه شنبه ۱۷ آگوست (۲۴ تا ۲۶ مرداد) به صورت رایگان در دسترس است.

قرار است کارگردان این فیلم چهارشنبه این هفته در یک جلسه بحث آنلاین با بینندگان شرکت کند و به سؤالات آنها درباره فیلم پاسخ دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.