بیانیه‏ پانزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره‏

تقدیر از حضور پر شکوه و با صلابت مردم فداکار ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن، توصیه رسانه‌ها و وزارت ارشاد به مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، اعلام بی‌ثمر بودن فشارهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از سوی نظام سلطه بر ملت صبور ایران اسلامی، ضرورت صیانت از ولایت فقیه، به عنوان ستون خیمه ‏ی انقلاب و نظام و محور وحدت امنیت و اقتدار ملّی، تقدیر از تلاش کارآمد و خستگی ‏ناپذیر فرهیختگان، دانشمندان، نخبگان جوان و متخصصین مختلف در راستای پیشرفت و تعالی کشور در عرصه ‏های مختلف، درخواست از دولت بر حراست حراست و صیانت از دستاوردهای انقلاب، درخواست از تیم مذاکره کننده هسته ای بر پاسخ گفتن به اظهارات تهدیدآمیز مقامات امریکایی از مهمترین بخشهای این بیانیه است.

بیانیه‏ پانزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره‏ ی چهارم پاسخ در خور به اظهارات نابخردانه و تهدیدآمیز برخی مقامات آمریکایی را مورد تاکید قرار داد.

در این بیانیه آمده است:مجلس خبرگان رهبری با توجه به جایگاه رفیع شرعی و قانونی خود و به عنوان امین و چشم تیزبین نظام اسلامی و مردم، بعد از بحث و بررسی مسایل مهم کشور، در پایان پانزدهمین اجلاسیه‏ ی رسمی خود، لازم می‏ داند نکاتی را به استحضار ملت شریف و مسئولان محترم برساند:

1. حضور پر شکوه و با صلابت مردم فداکار ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن در جشن آغاز سی و ششمین سال حیات طیبه‏ ی نظام مقدس جمهوری اسلامی، نشانه‏ ی عظمت، هوشیاری و آگاهی این ملت بزرگ است. ضمن تشکر و تقدیر صمیمانه؛ می‏ دانیم که شکر این نعمت بزرگ جز با خدمتگزاری مدبّرانه و صادقانه و احترام به حقوق اساسی و حرکت در صراط مستقیم و پرهیز از اختلاف، التهاب، تشنج و تأکید بر شعارهای اسلام ناب محمدی صلی ‏الله‏ علیه ‏و‏آله امکان‏ پذیر نمی ‏باشد. صدای پر طنین ملت در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب در دعوت از مردم، جهت حضور در راهپیمایی 22 بهمن، بیعتی دوباره با نظام اسلامی و آرمان‏ هان امام قدس‏ سره و شهدای والامقام میهن عزیزمان بود.

2. پایبندی به احکام نورانی اسلام در همه ‏ی ابعاد، اعم از احکام عبادی، حکومتی و قضایی، یکی از ارکان موفقیت در عرصه ‏های گوناگون بوده، هست و خواهد بود و بر همه ‏ی خدمتگزاران نظام اسلامی در همه ‏ی سطوح، فرض است که با پاسداری از فرهنگ اصیل اسلامی، بستر خدمتگزاری صادقانه را بیش از پیش، مهیا نموده و تلاش ‏های گسترده ‏ رسانه‌ای و خبری استکبار جهانی که به دنبال ایجاد تردید در باورهای دینی و ملی مردم ایران می ‏باشد را خنثی نمایند.

از تمام رسانه‏ ها و دستگاه ‏های فرهنگی؛ به ویژه وزارت ارشاد و رسانه ‏ی ملی می ‏خواهیم تا با هوشیاری و وفاداری نسبت به اصول انقلاب، با تهاجم فرهنگی دشمن، مقابله کرده و با تکیه بر هنر فاخر اسلامی و ملی، فرهنگ غنی اسلام و تربیت دینی و تمدن اسلامی را تجلی بخشند.

3. فشارهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از سوی نظام سلطه بر ملت صبور ایران اسلامی، به فضل الهی تاکنون حاصلی جز تقویت اراده‏ ملت شریف نداشته است و مردم عزیز همواره و تحت هر شرایطی پشتیبان نظام اسلامی خواهند ماند.

4. ولایت فقیه، ستون خیمه ‏ی انقلاب و نظام و محور وحدت امنیت و اقتدار ملّی ماست و صیانت و پاسداری از حریم آن، وظیفه ‏ای اسلامی و ملّی است.

نظام جمهوری اسلامی با مدیریت مدبّرانه و زعامت حکیمانه‏ ی حضرت آیت الله خامنه ‏ای (مدظله ‏العالی) توانسته است معادلات قدرت‏های سلطه ‏گر را بر هم زده و الهام ‏بخش حرکت عظیم بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی و نهضت عدالت‏خواهانه در سرتاسر جهان گردد. مجلس خبرگان رهبری، ضمن فصل الخطاب قرار دادن رهنمودهای معظم‏ له، پیروی از ولایت مطلقه ‏ی فقیه را رمز وحدت و استحکام پیوند امام و امت می‌داند.

5. مجلس خبرگان رهبری، تلاش کارآمد و خستگی ‏ناپذیر فرهیختگان، دانشمندان، نخبگان جوان و متخصصین مختلف در راستای پیشرفت و تعالی کشور در عرصه ‏های مختلف را ارج نهاده و لزوم حمایت هر چه بیشتر از این سرمایه ‏های اصلی میهن اسلامی برای رسیدن به خودکفایی و خوداتکایی کشور را مورد تأکید قرار داده و بار دیگر توجه همه ‏ی مسئولان را به ضرورت وحدت و همبستگی و انسجام ملی، معطوف می ‏دارد و از همگان می ‏خواهد تا نقش خود را در حفظ فضای آکنده از امید و نشاط و همدلی با عمل به قانون، رعایت اخلاق و مصالح کشور و انقلاب و اصول و آرمان‏ های امام قدس ‏سره به خوبی ایفا نمایند.

6. از رئیس جمهور و دولت محترم می‏ خواهیم که با تدبیر و پشتیبانی مردم شریف و صبور ایران، حراست و صیانت از دستاوردهای انقلاب را در اولویت کار خود قرار داده و در رفع گرانی و سایر مشکلات مردم، نهایت کوشش را مبذول دارند.

7. مجلس خبرگان رهبری، ضمن تشکر از تلاش ‏های دلسوزانه‏ ی تیم مذاکره کننده‏ ی هسته ‏ای که باعث اعتمادافزایی جمهوری اسلامی درباره ‏ی صلح ‏آمیز بودن برنامه ‏ی هسته ‏ای خود شده است؛ از مسئولان دیپلماسی کشور می ‏خواهد به اظهارات نابخردانه و تهدیدآمیز برخی مقامات آمریکایی پاسخ درخور دهند.

8. حماسه‏ ی اقتصادی، با اتخاذ رویکرد اقتصاد مقاومتی باید به راهبرد جهادی در عرصه ‏ی تولید ملی، تبدیل گشته و در عمل تجلّی یابد و فرهنگ قناعت و پرهیز از اسراف در جامعه نیز باید نهادینه شود. از قوای سه گانه؛ به ویژه رئیس جمهور می ‏خواهیم تا با اجرای برنامه ‏ی اقتصاد مقاومتی مردم را به آینده‏ ی کشور و انقلاب، امیدوار و دشمنان را نا امید کنند. هم چنین از قوه ‏ی قضاییه می ‏خواهیم تا مسیر رسیدن به عدالت اجتماعی و خشکاندن ریشه ‏های فساد و تبعیض را هموار سازند.

9. از همه ‏ی کشورهای منطقه می ‏خواهیم تا نسبت به تفرقه‏ انگیزی قدرت ‏های استکباری که با هدف بر هم زدن امنیت خاورمیانه انجام می‏ شود هوشیار باشند و در مقابله با فتنه ‏ی تروریسم تکفیری و سلفی و مبارزه با نسل کشی مسلمانان در میانمار و آفریقای مرکزی که توسط صهیونیسم بین الملل و با حمایت آمریکا برای تفرقه افکنی در کشورهای اسلامی؛ به ویژه سوریه، لبنان، مصر، بحرین، افغانستان، پاکستان و عراق طراحی شده است، مقابله کرده و با حمایت و پشتیبانی از عنصر مقاومت در جهت محو غدّه‏ی سرطانی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف، گام بردارند.

10. اقتدار ملی در بستری از وحدت و هم‏ افزایی میان اقوام، طوایف و مذاهب به ویژه شیعه و سنی در جغرافیای ایران اسلامی شکل می ‏گیرد. ضمن احترام به همه ‏ی اقلیت ‏ها و تشکر از اقدامات انجام گرفته، لازم است تلاش مجدّانه ‏ای به عمل آید تا انسجام ملّی بامحوریت ولایت فقیه، بیش از پیش تقویت شود.

11. با توجه به توطئه‏ های نظام سلطه و استکبار جهانی که تهاجم شدید فرهنگی و جنگ نرم علیه کشور را رقم زده است، از مسئولان فرهنگی کشور می‏ خواهیم تا بیش از پیش به دغدغه ‏های فرهنگی توده‏ی مردم مسلمان کشور و نگرانی مقام معظم رهبری؛ توجه نموده و باحمایت از خانواده و سیاست ازدیاد نسل؛ نهادینه ‏سازی سبک زندگی اسلامی ایرانی را به جدّ در دستور کار خود قرار دهند.

12. در آستانه ‏ی فرا رسیدن سال جدید، از مردم شریف ایران اسلامی انتظار داریم ضمن توجه به آداب و سنن دینی عید نوروز؛ یار زیردستان، محرومان و مسکینان بوده و شادی خود را با آنان تقسیم نموده و رضای خدا را در دنیا و آخرت بدست آورند و با رعایت حرمت ایام عزاداری حضرت زهرای اطهر علیها السلام سنّت ‏های حسنه ‏ی دینی را احیاء و سالی پر از خیر و برکت را به هموطنان، دوستان، اقوام و خانواده‏ی خود هدیه کنند.

در پایان، یاد و خاطره‏ ی امام راحل؛ بنیان گذار جمهوری اسلامی قدس ‏سره و شهدای گران‏قدر نهضت و جنگ تحمیلی و همه ‏ی گذشتگان از علماء و فرهیختگان و خادمان ملت را گرامی داشته و ضمن احترام به پیشگاه خانواده‏ های شهداء و ایثارگران و آزادگان، توفیق و طول عمر با عزت را برای حضرت آیت الله خامنه ‏ای (مدظله ‏العالی)؛ رهبر فرزانه‏ ی انقلاب اسلامی و تمامی خدمتگزاران نظام اسلامی، مسألت داریم. امید است در سایه‏ ی عنایات حضرت بقیه الله الاعظم، حجه بن الحسن المهدی(عج) شاهد تحقق آرمان‏های بلند نظام اسلامی و ملت شریفمان در راه پیاده شدن احکام نورانی اسلام و زمینه ‏سازی برای حکومت عدل جهانی باشیم.
تقدیر از حضور پر شکوه و با صلابت مردم فداکار ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن، توصیه رسانه‌ها و وزارت ارشاد به مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، اعلام بی‌ثمر بودن فشارهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از سوی نظام سلطه بر ملت صبور ایران اسلامی، ضرورت صیانت از ولایت فقیه، به عنوان ستون خیمه ‏ی انقلاب و نظام و محور وحدت امنیت و اقتدار ملّی، تقدیر از تلاش کارآمد و خستگی ‏ناپذیر فرهیختگان، دانشمندان، نخبگان جوان و متخصصین مختلف در راستای پیشرفت و تعالی کشور در عرصه ‏های مختلف، درخواست از دولت بر حراست حراست و صیانت از دستاوردهای انقلاب، درخواست از تیم مذاکره کننده هسته ای بر پاسخ گفتن به اظهارات تهدیدآمیز مقامات امریکایی از مهمترین بخشهای این بیانیه است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.