پاپ به اسقف‌های اعظم کاتولیک خاورمیانه نامه نوشت

پاپ فرانسیس روز یکشنبه نامه‌ای به اسقفهای اعظم کاتولیک خاورمیانه که برای نخستین بار روز صلح منطقه‌ای را جشن می‌گیرند، فرستاد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در این نامه خود که در وبسایت واتیکان انتشار یافت، نوشت: “من با خوشحالی دعوت شما را برای پیوستن به شما در این روز خاص، هنگامی که هر یک از شما همراه با معتقدین‌تان مراسم عشای ربانی را به منظور دعا به درگاه خداوند از بابت هدیه صلح در خاورمیانه جشن می‌گیرید، پذیرفته‌ام.”

پاپ اضافه کرد، از همان ابتدای پاپ شدنش هدف او نزدیکتر شدن به رنج‌های مسیحیان در خاورمیانه بوده و بنا بر این به اراضی اشغالی و سپس مصر، امارات متحده عربی و چند ماه قبل به عراق سفر کرد.

پاپ همچنین درخواستهایش از کلیت کلیسا برای دعا کردن و نشان دادن “همبستگی ملموس با سوریه و لبنان، که آزمونهای سخت جنگ و بی ثباتی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را تحمل کرده‌اند” یادآور شد.

پاپ در نامه‌اش همچنین گفت، در زمانهایی مثل زمان فعلی، اتحاد بسیار مهم است. او در صحبتهایش استعاره یک فرش شرقی را مطرح کرد که در آن تار و پودهای فراوان در هم تنیده شده‌اند “که تنها با بودن کنار هم و با یکدیگر تبدیل به یک شاهکار میشوند”.

پاپ فرانسیس گفت: “اگر خشونت، حسادت و تفرقه بتوانند دست کم یکی از این رشته‌ها را بشکنند، کلیت چیز زخمی شده و از شکل می‌افتد.”

او از اسقفهای اعظم خاورمیانه خواست “رسالت برادری انسانی” را که در نشستها در ابوظبی و نجف مورد بحث قرار گرفتند، جان ببخشند.

در سال ۲۰۱۹ سند برادری انسانی توسط پاپ فرانسیس و احمد الطیب، شیخ الازهر به عنوان یک درخواست برای صلح و همزیستی جهانی امضا شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.