نشست «تاملی در مفهوم معرفت از نگاه ابن سینا و مولانا» برگزار می‌شود

هفدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ بوعلی سینا با موضوع «تاملی در مفهوم معرفت از نگاه ابن سینا و مولانا» با سخنرانی دکتر ناصر مهدوی برگزار می‌شود.

هفدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ بوعلی سینا در روز چهارشنبه دوم تیر ساعت ۱۱ صبح با عنوان «تاملی در مفهوم معرفت از نگاه ابن سینا و مولانا» به سخنرانی دکتر ناصر مهدوی اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.

تاملی در مفهوم معرفت از نگاه ابن سینا و مولانا عموم فیلسوفان بزرگ مسلمان در شرح و تبیین موضوع معرفت و نیز چگونگی شناخت انسان و جهان تحت تاثیر آموزه‌های بزرگترین فیلسوف جهان یعنی ارسطویی بوده‌اند. در این میان ابن سینا؛ با نبوغی حیرت‌انگیز و شرحی عمیق بر اندیشه ‌های ارسطو، نقش بی‌بدیلی در هدف یاد شده داشته که نیاز به تامل بسیار دارد. در این درس‌گفتار تلاش می‌شود نشان داده شود مولانا، دیگر شخصیت بزرگ جهان اسلام، با اینکه با معرفت عرفانی شناخته شده است ولی ابیاتی در مثنوی‌اش می‌توان یافت که نشان می‌دهد موضوع معرفت نظری برای او نیز از اهمیت بسیار برخوردار بوده و بر خلاف ابن سینا که در مشرب ارسطویی سیر می‌کرده‌؛ حال و هوایی سقراطی داشته و به معرفت‌شناسی زمانه ما نیز نزدیک‌تر بوده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این درس‌گفتار را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc و صفحه‌ این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند

منبع: ایبنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.