دومین همایش بین‌المللی اقتصاد اسلامی

دومین همایش بین‌المللی اقتصاد اسلامی از امروز در تونس آغاز به کار کرد و تا هشتم تیرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی«tuniscope»، دومین دوره همایش بین‌المللی اقتصاد اسلامی به همت دانشکده اقتصاد و مدیریت شهر «صفاقس» تونس و با مشارکت انجمن زکات و انجمن اقتصاد اسلامی تونس از امروز ششم تیرماه آغاز به کار کرد.
بیش از هشتاد نفر از کارشناسان حوزه اقتصاد، اندیشمندان و مدیران نهادهای مالی ــ اسلامی از کشورهای مختلف جهان به‌ویژه کشورهای اسلامی حوزه خلیج‌ فارس و اروپا در این همایش سه روزه بین‌المللی حضور دارند و به بحث و گفت‌وگو درباره مسائل اقتصادی در نظام مالی ــ اسلامی، اقتصاد خرد اسلامی و عدالت اجتماعی، مدیریت خطر در نظام مالی ــ اسلامی، نوآوری مالی ــ اسلامی و بیمه اسلامی خواهند پرداخت.
همچنین اهمیت زکات و وقف در توسعه اجتماعی؛ نقش اقتصاد اسلامی در کاهش فقر و بیکاری در جوامع اسلامی و نحوه گسترش بازار حلال و بانک‌داری مطابق با شریعت اسلامی در کشورهای غیراسلامی از جمله موضوعاتی است که در این همایش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
گفتنی است نخستین دوره این همایش با عنوان «اقتصاد اسلامی و توسعه منطقه‌ای»، روزهای دوم و سوم تیرماه سال‌ گذشته با حضور بیش از یک‌صد کارشناس حوزه اقتصاد در شهر "صفاقس" تونس برگزار شده بود.
 
دومین همایش بین‌المللی اقتصاد اسلامی از امروز در تونس آغاز به کار کرد و تا هشتم تیرماه ادامه خواهد داشت. در تونس آغاز به کار کرد:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.