دفاع مداحانه از محمود کریمی

تشکلی با عنوان “خانه مداحان” با انتشار بیانیه‌ای از محمود کریمی، مداحی که ماجرای تیراندازی او خبرساز شده است، دفاع کرد.

خانه مداحان در بیانیه خود آورده است: "آن چه در پس پرده ماجرای رخ داده می‌گذرد، نشانه گرفتن هیات‌های عزاداری و اصل و فلسفه قیام عاشورا است."

این تشکل ضمن ستایش سابقه محمود کریمی می‌گوید: "حالا تیرهای شایعه و طعنه و تهمت است که روز به روز، سطر به سطر و سایت به سایت، شلیک می‌شود. کافی است نگاهی کوچک به دامن‌زنندگان این ماجرا بیندازیم تا مشخص شود این تیرها بی جهت شلیک نشده‌اند."

دو هفته پیش اخباری از تیراندازی یک مداح به پژو ۲۰۶ دو نفر در اتوبان بابایی منتشر شد. بعدتر روشن شد که او محمود کریمی بوده است. با شکایت صاحبان این ماشین رسیدگی قضایی به تیراندازی این مداح آغاز شده است.

پس از وقوع این ماجرا در ابتدا برخی از سایتها مانند انقلاب نیوز این واقعه را ماجرای حمله اراذل و اوباش به محمود کریمی تیتر کردند تا بدین ترتیب در آغاز جایگاه متهم وشاکی عوض شود اما بعدتر که این ماجرا در کانون توجه رسانه‌های ایرانی و افکار عمومی قرار گرفت، احمدرضا رادان ضمن اعلام این خبر که محمود کریمی در مواجهه با اراذل و اوباش نبوده، گفت: محمود کریمی مجوز حمل سلاح داشته و با تشخیص خود تیراندازی کرده است.

در روزهای اخیر چند مداح مشهور دیگر به دفاع از آقای کریمی پرداخته‌اند. از جمله سعید حدادیان اسلحه کمری او را به "عصای موسی" تشبیه کرده بود و گفته بود دشمنان و بدخواهان قرآن بخوانند تا بدانند نام موسی‌بن عمران(ع) با مشاجره‌ای که در سوره قصص به آن اشاره شده است، از قرآن و از زمره انبیا حذف نشد.

 
تشکلی با عنوان “خانه مداحان” با انتشار بیانیه‌ای از محمود کریمی، مداحی که ماجرای تیراندازی او خبرساز شده است، دفاع کرد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.