اخوان‌المسلمین مظلوم است

رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین ضمن متهم کردن نیروهای امنیتی مصر به دست داشتن در انفجار اخیر در این کشور اعلام کرد که اخوان‌المسلمین مظلوم است.

یوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین و پدر معنوی اخوان‌المسلمین اعلام کرد: تصمیم انحلال بیش از ۱۰۰۰ جمعیت خیریه در مصر و مصادره اموال آن‌ها فسادی بزرگ است، چرا که همه این گروه‌ها تلاش‌شان کمک به یتیمان و بیماران است.

وی افزود: این تعداد از جمعیت‌های خیریه به یک میلیون‌ خانواده مصری کمک کرده‌اند و انحلال این گروه‌ها ظلمی بزرگ است.

 

قرضاوی همچنین انفجارهای اخیر در استان الدقهلیه مصر را محکوم و تأکید کرد: دوست ندارم مصر را صحنه چنین عملیات‌هایی ببینیم.

وی در ادامه نیروهای امنیتی مصر را عاملان انفجار اخیر در این کشور دانست و گفت: نیروهای امنیتی مسئولان ارتکاب این جرایم هستند وگرنه چه کسی از خارج برای انجام چنین اقداماتی علیه مردم بی‌گناه به مصر می‌آید.

قرضاوی درباره اتصمیم دولت مصر مبنی بر تروریستی خواندن گروه اخوان‌المسلمین گفت: اخوان‌المسلمین از زمان تأسیس گروهی مظلوم بوده و صدها و هزاران تن از اعضای این گروه همواره شکنجه شده و مورد محاکمه قرار گرفته‌اند بدون آن که حتی جرمی مرتکب شده باشند.

 

وی در ادامه گفت: تروریست کیست؟ آیا کسی که هزاران تن را در میدان‌های رابعه ‌العدویه و النهضه با هواپیما،‌ تانک و تک‌تیراندازها هدف قرار می‌دهد، تروریست است یا کسی که اقدام درستی می‌کند و خواهان حق خود در آزادی و دموکراسی است؟ ای نظامیان! تروریست شما بودید که خانه‌های مردم را به آتش کشیده و به دانشگاه‌ها حمله کردید و زنان را بازداشت نمودید، در حالی که هیچ یک از این‌ها با تروریسم ارتباطی نداشته است.
رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین ضمن متهم کردن نیروهای امنیتی مصر به دست داشتن در انفجار اخیر در این کشور اعلام کرد که اخوان‌المسلمین مظلوم است.یوسف قرضاوی

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.