قتل ۲۳ مسلمان در پایتخت آفریقای مرکزی

نظامیان آفریقای مرکزی روز گذشته ۲۳ مسلمان را در یکی از مساجد پایتخت این کشور به قتل رساندند.

به گزارش دین آنلاین به نقل از خبرگزاری IlNA امام جماعت مسجد «نور الاسلام» در شهر بانگی، پایتخت آفریقای مرکزی، از کشته شدن ۲۳ مسلمان توسط شبه نظامیان آنتی بالاکا خبر داد.

«محمد واصل» افزود: شبه نظامیان مسیحی موسوم به «آنتی بالاکا» با داس به مسجد حمله‌ور شده و ۲۳ نفر از مسلمانان را که به این مسجد پناه برده بودند، به قتل رساندند. امام جماعت این مسجد افزود: مهاجمان میان مرد و زن و کودک تفاوتی قائل نشده و به همه آن‌ها حمله کردند.

وی در مورد مشکلات دفن اجساد نیز گفت: اجساد کشته شدگان همچنان در حیاط مسجد قرار دارد و به خاطر عدم امنیت مسیر، امکان خارج کردن آن‌ها و دفن در قبرستان خارج از شهر وجود ندارد، لذا چاره‌ای جز دفن آنان در حیاط مسجد نیست.

این در حالی است که رئیس جمهوری آفریقای مرکزی در مصاحبه با رادیو بین‌المللی فرانسه خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح مسیحی باید بدانند که نیروهای سلکا از همشهریان و برادران ما هستند و نباید علیه یکدیگر اقدامی کرده یا به دلیل انتقام‌جویی شهروندان غیرنظامی را بکشند. از سوی دیگر، مقامات کلیسای کاتولیک «بانگی» پایتخت این کشور، فراخوان آشتی ملی را با یادآوری قهرمانی‌های نلسون ماندلا، برای پایان دادن به کشتارها صادر کردند.
نظامیان آفریقای مرکزی روز گذشته ۲۳ مسلمان را در یکی از مساجد پایتخت این کشور به قتل رساندند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.