گزارش روحانی از علت موافقت اسرائیل با تصویب طرح ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

دکتر حسن روحانی، چگونگی اجماع بر تصویب طرح «جهان علیه خشونت و افراط گرایی» در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را توضیح داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر روحانی در جلسه امروز (یکشنبه) هیات دولت، اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را به همه شیفتگان مکتب حسینی(ع)، تسلیت گفت و افزود: پیام اربعین حسینی(ع) اینست که رساندن پیام شهیدان، اهمیتی هم مرتبه شهادت دارد.

وی با بیان اینکه از نخستین اربعین در کربلا تا به امروز هر ساله پیام حماسه حسینی توسط زائران و عزادارن به نسل‌های بعد منتقل شده است، تاکید کرد: این وظیفه بزرگ پیام‌رسانی باید نصب‌العین همه علاقمندان به مکتب حسینی(ع) قرار گیرد.

رییس جمهوری، حضور چند میلیونی شیفتگان سیدالشهداء در کربلا در اربعین امسال را گواه رشد روزافزون نفوذ پیام امام حسین(ع) در قلب‌های مردم در گوشه و کنار جهان دانست و خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی که درس خود را از نهضت امام حسین(ع) گرفت، مردم نشان دادند مکتبی که می‌تواند نجات‌بخش بوده و ما را در برابر دشمنان مقاوم نگهدارد، خط اباعبدالله(ع) است.

 

وی همچنین با یادآوری تصویب قطعنامه اخیر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با عنوان ˈجهان علیه خشونت و افراط‌گراییˈ، گفت: در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک طرحی پیشنهاد کردیم که جهان «علیه خشونت و افراطی‌گری» متحد شود؛ حروف اول این عبارت به انگلیسی واژه wave را می‌سازد و اشاره لطیفی به ایجاد موجی در جهان برای مقابله خشونت دارد.

دکتر روحانی افزود: زمانی که این پیشنهاد را از طرف ملت ایران ارائه کردیم، انتظار نمی‌رفت به این سرعت پیش رفته و مورد استقبال جامعه جهانی قرار گیرد؛ اگرچه رژیم صهیونیستی با آن مخالفت کرد اما به علت ترسِ از انزوا جرات نکرد رای مخالف دهد و فضای جلسه به گونه‌ای بود که با اجماع به تصویب رسید.

رییس جمهوری، تصویب این قطعنامه را به معنای ترفیع جایگاه ملت ایران دانست و گفت: اعتدال، پیام این ملت در حماسه انتخابات ۲۴ خرداد بود و امروز این پیام این چنین مورد استقبال جهانیان قرار می‌گیرد.

رییس جمهوری یادآورشد: با این رویداد، جمهوری اسلامی ایران یک بار دیگر در صحنه سیاسی مقابل صهیونیست‌ها موفق می‌شود که توطئه منزوی‌سازی آنان را با شکست مواجه کند؛ این پیروزی تنها متعلق به دولت نیست بلکه پیروزی ملت ایران و رهبری معظم انقلاب است؛ امیدواریم در سایر صحنه‌ها هم شاهد موفقیت و افتخار ملت ایران باشیم.

 

روحانی با تاکید بر اینکه پیام این قطعنامه، پیام رحمت است، افزود: این همان پیام اصلی پیامبر رحمت محمد مصطفی(ص) است.

 

رییس جمهوری با بیان اینکه وظیفه ما تلاش برای تغییر تصویری است که دشمنان برای اسلام و ایران ساخته‌اند، خاطرنشان کرد: باید تصویر واقعی اسلام رحمت را به جهانیان نشان دهیم و اکنون تصویب این قطعنامه، فرصت مغتنمی را ایجاد می‌کند تا چهره راستین اسلام و تشیع به جهانیان معرفی شود.
دکتر حسن روحانی، چگونگی اجماع بر تصویب طرح «جهان علیه خشونت و افراط گرایی» در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را توضیح داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.