نام صادر کنندگان فتوا را به عنوان تروریست ثبت کنید

محمد اللحام رئیس مجلس نمایندگان سوریه با ارسال نامه‌ای به سران مجالس کشورهای جهان، نسبت به گسترش تفکر وهابیت در جهان هشدار داد.

به گزارش دین آنلاین به نقل از سی‌ان‌ان عربی، محمد اللحام عربستان سعودی را در حمایت از مخالفان حکومت مرکزی سوریه متهم کرد و خواست تا نام رهبران دینی که باعث صدور فتواهای تکفیری‌ها هستند به عنوان تروریست ثبت شود.

وی هم‌چنین افزود عربستان سعودی افکار افراطی وهابیت را که هم‌چون سرطان است از طریق کنسولگری‌های خود در خارج از کشور و تهیه جزوه‌های آموزشی برای تدریس به کودکان و نوجوانان تبلیغ می‌کند.

گفتنی است با آغاز جنگ در سوریه بعضی از علمای وهابی با صدور فتواهای جنجال‌برانگیز علاوه بر دامن زدن به آتش جنگ در این کشور، باعث واکنش دیگر علمای جهان اسلام و وهن دین اسلام شدند. فتوای یوسف قرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان از معروف‌ترین فتواهای جنجالی بود. قرضاوی با صدور فتوایی اهل سنت را دعوت به جنگ علیه شیعیان در سوریه کرد.

از دیگر فتواهای جنجالی می‌توان به «جهاد نکاح» اشاره کرد. این فتوا که از سوی محمد العریفی از مبلغین معروف وهابیت صادر شد، به زنان اجازه می‌داد برای ازدواج با مجاهدین راهی سوریه شوند.
محمد اللحام رئیس مجلس نمایندگان سوریه با ارسال نامه‌ای به سران مجالس کشورهای جهان، نسبت به گسترش تفکر وهابیت در جهان هشدار داد.رئیس مجلس نمایندگان سوریه

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.