اسلام بعد از مسیحیت گسترده‌ترین دین در آمریکا

روزنامه واشنگتن پست نوشت: اسلام بعد از مسیحیت گسترده ترین دین در آمریکا است.

 

واشنگتن پست در گزارشی با موضوع ادیان در ایالات متحده امریکا نوشت: ناگفته روشن است که دین در آمریکا دارای اهمیت فراوانی است و نقش مهمی در تکوین و تأسیس کشور دارد؛ و گروه‌های مختلف از ادیان مختلف فعالیت‌های دینی آزادانه دارند.

روزنامه آمریکایی در ادامه تأکید کرد: دین نقش بسیار مهمی بر تصمیمات دولت‌های محلی در آمریکا دارد. به عنوان نمونه سقط جنین به احترام به اعتقادات یک گروه دینی در مورد پایه‌های زندگی در 13 ایالتی که آن گروه دینی در آن ساکن هستند، ممنوع اعلام شده است.

علاوه بر آن همراه با گزارش نقشه‌ای آورده شده است که در آن میزان انتشار پیروان ادیان برای هر ایالت نشان داده شده است، در نقشه، رنگ آبی نشان دهنده مسیحیان کاتولیک و رنگ آبی نشان از کلیسای تعمیدی جنوب دارد که  تعداد پیروان این دو مذهب بر سایر گروه‌های مسیحی برتری دارند. همچنین می‌توان تراکم وسیعی از مسیحیان انگلیک را مشاهده کرد. مسیحیان مورونی در ایالت یوتا پرجمعیت ترین گروه دینی ایالت محسوب می‌شوند.

واشنگتن پست در پایان با اشاره به اسلام نوشت: گروه‌های ذکر شده همگی شاخه‌ای از مسیحیت بودند. اما اسلام بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین دین غیرمسیحی در ایالات متحده آمریکا است. به طوری که می‌توان آن را در 20 ایالت غرب و جنوب مشاهده کرد. این در حالی است که پیروان  بودیسم تنها در 13 ایالت و یهودیت در 15 ایالت دارای بیشترین پیروان بودند که اغلب در شمال شرق قرار داشتند. پیروان هندو نیز در دو ایالت سکونت داشتند.

منبع: شفقنا
روزنامه واشنگتن پست نوشت: اسلام بعد از مسیحیت گسترده ترین دین در آمریکا است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.