دشمنی با اسلام ناب محمدی(ص) سرعت و شدت گرفته است

جامعه المصطفی در بیانیه ای با محکوم کردن جنایت هولناک سلفیون تکفیری مصر در به شهادت رساندن علامه شیخ حسن شحاته و جمع دیگری از شیعیان، از مسلمانان اقصی نقاط عالم خواست تا در برابر چنین فجایعی ساکت ننشینند و پاسخی شایسته به هتاکان و اسلام‌ ستیزان بدهند.

این نهاد حوزوی یادآور شد: پیروان مکتب اهل‌ بیت(ع) از دیرباز در کنار برادران مسلمان خویش از دیگر مذاهب اسلامی، در کمال صلح و آرامش و با رعایت اخلاق و منش اسلامی زیسته‌اند.

در این بیانیه آمده است: همواره، دست‌هایی در پس پرده خیانت و تزویر، کوشیده است تا با دست یازیدن به سخیف‌ترین بهانه‌ها، بذر نفاق و دشمنی را بین پیروان مذاهب اسلامی و در سرزمین‌های اسلامی بیفشاند و بدین وسیله، گامی به سوی تحقق اهداف پلید خویش بردارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: دشمنی با اسلام ناب محمدی(ص) و منادیان اسلام راستین بویژه در سال‌های اخیر، سرعت و شدت بیشتری یافته و تاریخ، صفحات بی‌شماری از مسلمان‌ کشی وهابیان و سلفیان ثبت کرده است. جامعه المصطفی العالمیه در بیانیه خود یادآور شد: در تازه‌ترین جنایت سلفی‌های تکفیری،علامه شیخ حسن شحاته و چهار تن دیگر از مسلمانان راستین، وحشیانه و وقیحانه، به دست سلفیون تکفیری در مصر به شهادت رسیدند.

به گزارش ابنا، جامعه المصطفی با اشاره به لزوم مقابله با اینگونه جنایات افزوده است: مگر نه این که اگر در هر زمان و مکان به مسلمانی تعرض شد،بر دیگر مسلمانان سراسر دنیا واجب است در دفاع از مظلوم و ستاندن حق وی به پا خیزند و تا سرکوب ظالم از پای ننشینند.

ادامه این بیانیه حاکیست: در این میان، مسوولیت‌ حکومت‌های اسلامی چیست، دولت محمد مرسی رییس جمهوری مصر، چه وظیفه‌ای در قبال شهادت مظلومانه علامه شیخ حسن شحاته احساس می‌کند، آیا سکوت در برابر این فجایع بجاست. جامعه المصطفی همچنین از نهادهای حقوق بشری و سازمان‌های اسلامی خواست از حقوق مسلمانان در هر جای جهان دفاع کنند و اجازه ندهند بیش از این جان و مال مسلمانان مظلوم و پیروان حقیقی اسلام به خطر افتد. شهیدشیخ حسن شحاته از رهبران اصلی شیعیان مصر(و به تعبیر برخی رسانه ها، اصلی ترین رهبر شیعیان اثنی عشری مصر) محسوب می شد که در خانواده ای اهل سنت به دنیا آمده بود.

وی بعدها در پرتو مطالعات بی طرفانه اش در سال۱۹۹۶ اعلام تشیع کرد و دو بار در زمان رئیس جمهور مخلوع مصر، محمد حسنی مبارک به زندان افتاد. شهید شحاته در یک سخنرانی، دلیل حقیقی دستگیری اش را اعلام ولایت امیرالمؤمنین(ع) و برائت از دشمنان اهل بیت اعلام کرده بود. شهید شحاته همچنین از طرف حکومت مصر، ممنوع الخروج شده بود. در حادثه ی دردآوری که روز عصر روز یکشنبه در مصر اتفاق افتاد، شیخ حسن شحاته(۶۶ ساله)،برادرش محمد شحاته(۳۵ ساله) و شحاته شحاته(۵۵ ساله)و عبدالقادر حسنین عمر(۴۵ ساله) بدست یک گروه تندروی سلفی به شهادت رسیدند و تعداد نامشخصی از شیعیان این کشور هم زخمی شدند.
جامعه المصطفی در بیانیه ای با محکوم کردن جنایت هولناک سلفیون تکفیری مصر در به شهادت رساندن علامه شیخ حسن شحاته و جمع دیگری از شیعیان، از مسلمانان اقصی نقاط عالم خواست تا در برابر چنین فجایعی ساکت ننشینند و پاسخی شایسته به هتاکان و اسلام‌ ستیزان بدهند.جامعه المصطفی: 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.