چرا در نوع پوشش خواهران محجبه دخالت می‌کنید؟

نخست وزیر ترکیه در سخنانی اتهام مخالفان و معترضان خود مبنی بر تحمیل الگوی اسلامی حجاب از سوی دولت این کشور به مردم را رد کرد.

به گزارش جهان ادیان رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در اجتماع پنجاه هزار نفری هوادارانش در شهر «سامسون» با رد اتهامات مخالفان و معترضان درباره تحمیل الگوی اسلامی از سوی حزب حاکم عدالت و توسعه و دولت اردوغان به مردم ترکیه گفت: «در ترکیه بالاترین آزادی در طول تاریخ این کشور برقرار است. ما به عنوان دولت ترکیه با چه کسی کار داریم؟ در پوشش چه کسی مداخله می‌کنیم؟ به خوردن و آشامیدن چه کسی کار داریم؟ با تفریح و وقت‌گذرانی چه کسی کار داریم؟ هرکس هرطور می‌خواهد لباس می‌پوشد.»
اردوغان افزود: «اتفاقاً در این کشور (ترکیه) این خواهران محجبه من هستند که در مورد نوع پوشش‌شان مورد محدودیت و مداخله قرار می‌گیرند. در همین ناآرامی‌های یک ماه گذشته به برخی خواهران محجبه ما تعرض شد. حرف من به معترضان این است که شما هرچه می‌خواهید می‌توانید بپوشید؛ چرا در حجاب این خواهران ما مداخله می‌کنید؟ در ترکیه چه محجبه و چه بی‌حجاب دوشادوش یکدیگر زندگی می‌کنند و کسی حق مداخله در نوع پوشش مردم را ندارد.»
گفتنی است در جریان اعتراضات یک ماه گذشته در ترکیه، طرفداران لائیسم در اعتراض به محدودیت مصرف مشروبات الکلی و نیز گسترش اسلام‌گرایی در این کشور اعتراض می‌کنند.
 
نخست وزیر ترکیه در سخنانی اتهام مخالفان و معترضان خود مبنی بر تحمیل الگوی اسلامی حجاب از سوی دولت این کشور به مردم را رد کرد.نخست‌وزیر ترکیه:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.