واکنش الازهر به قتل چهار شیعه به دست سلفیان مصر

الازهر مصر در واکنش به اقدام سلفی‌های مصر در به قتل رساندن چهار تن از شیعیان این کشور، قتل شیعیان را از بزرگ‌ترین گناهان کبیره دانست و خواستار مجازات عاملان این جنایت شد.

به گزارش جهان ادیان خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر گزارش داد: الازهر در بیانیه خود قتل چهار شیعه در روستای ابومسلم در الجیزه را حادثه‌ای خونین توصیف و تأکید کرد که این جنایت یکی از بزرگ‌ترین گناهان کبیره و از اعمال منکری است که شرع آن را به شدت حرام کرده و قانون نیز مرتکب این عمل را مجازات می‌کند.
الازهر با تاکید بر حرمت خون و این‌که اسلام، مصر و مصری‌ها قتل به دلیل عقیده یا مذهب و فکر را نمی‌شناسند، افزود این حوادث برای مصری‌ها عجیب است و هدف از آن نیز برهم زدن ثبات کشور در این لحظه حساس است و اینکه مصری‌ها را به سمت فتنه سوق دهند و بر این اساس دولت و ملت مصر باید هوشیار باشند.
در این بیانیه همچنین به این حدیث شریف اشاره شده است که «اگر مسلمانان شمشیر به روی همدیگر بکشند در آن صورت قاتل و مقتول در جهنم خواهند بود.»
الازهر همچنین از نهادهای مربوطه خواست تا سریعا درباره این حادثه تحقیق کرده و کسانی را که مرتکب این عمل شده‌اند به اشد مجازات محکوم کنند.
گفتنی است روز گذشته گروهی از شیعیان که به مناسبت نیمه شعبان در منزل یکی از شیعیان در روستای ابومسلم در الجیزه گردهم آمده بودند، توسط تعدادی از سلفی‌های تندرو هدف حمله قرار گرفته و در جریان ضرب و شتم این شیعیان چهار نفر از آنها از جمله شیخ «حسن شحاته» از رهبران شیعه کشته شدند و مهاجمان اسباب و اثاثیه منزل را تخریب و خانه را به آتش کشیدند.
 

الازهر مصر در واکنش به اقدام سلفی‌های مصر در به قتل رساندن چهار تن از شیعیان این کشور، قتل شیعیان را از بزرگ‌ترین گناهان کبیره دانست و خواستار مجازات عاملان این جنایت شد.با صدور بیانیه‌ای صورت گرفت:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.