عزم دولت فرانسه برای مقابله با اقدامات نژادپرستانه و ضداسلامی

«فرانسوا اولاند»، رئیس‌جمهور فرانسه، دیروز، سوم تیرماه، در نشستی مطبوعاتی ضمن محکوم کردن حملات اخیر به بانوان محجبه، از عزم دولتش برای جلوگیری از تکرار چنین اقداماتی خبر داد.

فرانسوآ اولاند در این نشست مطبوعاتی که دیروز در کاخ الیزه برگزار شد، اقدامات نژادپرستانه به‌ویژه حملات اخیر به زنان محجبه مسلمان را «اقداماتی غیرقابل‌ تحمل» دانست که با هدف برهم زدن نظم عمومی و ایجاد تفرقه بین شهروندان جمهوری فرانسه انجام می‌گیرد.

 

به گزارش «سفیرنیوز»، در حاشیه این نشست مطبوعاتی که با حضور نمایندگان دوازده سازمان اسلامی فرانسه برگزار شد، حاضران، گزارش‌های خود درباره افزایش اقدامات ضداسلامی طی هفته‌های اخیر را به رئیس دولت فرانسه ارائه دادند و اتخاذ تدابیر عملی برای مقابله با این اقدامات را خواستار شدند.

 

«رضا دیدی»، رئیس یکی از انجمن‌های اسلامی حومه پاریس، درباره دیدار خود با رئیس‌جمهور فرانسه گفت: در این دیدار تمامی اطلاعات مربوط به اقدامات گروه‌های اسلام‌ستیز به رئیس‌جمهور ارائه شد؛ البته باید بگویم که وی در جریان همه این اقدامات بود و ما فقط به عنوان نمایندگان جامعه مسلمانان فرانسه سعی داشتیم تا مشکلاتمان را به بالاترین مقام سیاسی کشور اطلاع دهیم.

 

همچنین شرکت‌کنندگان در این نشست به رئیس‌جمهور فرانسه پیشنهاد دادند که کمیسیونی ویژه برای بررسی راه‌های ایجاد همزیستی میان شهروندان، همانند آن‌چه که در کانادا وجود دارد، تشکیل دهد.

 

یادآور می‌شود، طی دو‌ هفته اخیر، سه زن محجبه توسط افراد وابسته به گروه‌های اسلام‌ستیز مورد حمله قرار گرفته‌اند که در یکی از این حملات در شهر «ارژانتوی»، یک بانوی مسلمان باردار به دلیل ضربات واردشده، جنین چهارماه خود را از دست داد.
«فرانسوا اولاند»، رئیس‌جمهور فرانسه، دیروز، سوم تیرماه، در نشستی مطبوعاتی ضمن محکوم کردن حملات اخیر به بانوان محجبه، از عزم دولتش برای جلوگیری از تکرار چنین اقداماتی خبر داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.