شماره ششم فصلنامه «مطالعات علوم قرآن» منتشر شد

ششمین شماره فصلنامه علمی ـ تخصصی «مطالعات علوم قرآن» به همت اداره نشریات و پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی، ششمین شماره فصلنامه علمی ـ تخصصی «مطالعات علوم قرآن» مربوط به زمستان 1399 منتشر و مقالات این شماره بر روی سامانه این نشریه به آدرسhttp://jqss.isca.ac.ir  نمایه گردید.

«بررسی و تحلیل جامعیت قرآن در تفسیر مفاتیح الغیب و المیزان» نوشته میلاد اسدی و جمال فروزند وحی، «بررسی شیوه‌شناسی تربیتی قرآن در عرصه پیرایش اخلاق فردی» اثر رضا نجفی، «آخرت‌باوری و مقاومت اسلامی» به قلم رقیه عالم و محمد رضاپور و «واکاوی راهکارهای انگیزشی سلامت روان در آموزه‌های اسلامی» نوشته مجتبی انصاری‌مقدم از جمله مقالات این شماره است.

همچنین، «ماهیّت تدبر موضوعی در قرآن» به قلم علی رضا لک زایی و ابوالقاسم عاصی مذنب و محمدرضا شایق، «دولت اسلامی و ضرورت مقاومت با تاکید بر آموزه‌های قرآنی» نوشته مرتضی یوسفی‌راد و «اثبات مجاز در قرآن و مشخص کردن شرایط آن از دیدگاه علامه طباطبایی» اثر نسرین انصاریان از دیگر مطالبی می باشد که در این شماره منتشر شده است.

فصلنامه مطالعات علوم قرآن در بانک اطلاعات نشریات کشور (Magiran)، پایگاه مجلات تخصصی نور (Noormags)، پایگاه استنادی سیولیکا (Civilica)، پایگاه استنادی جهاد دانشگاهی SID، پرتال جامع علوم انسانی کتابخوان همراه پژوهان (pajoohaan.ir) و پرتال نشریات دفتر تبلیغات اسلامی (http://journals.dte.ir) نمایه می‌شود.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.