هشدار پاپ درباره تغییرات اقلیمی

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان هشدار داد در صورت وخامت بحران آب و هوایی، بشریت با «سیلی بزرگ» مواجه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، روزنامه ایندیپندنت نوشت: این اظهارات پاپ بخشی از کتاب تازه منتشر شده توسط «دن مارکو رُزا» نویسنده ای است که خود از مقام های مذهبی زندانی در شهر پادوا در شمال ایتالیا است.

پاپ که اکنون ۸۴ سال دارد داستانی از زندگی حضرت نوح نقل کرده و بیان می کند قبل از این که سیلی بزرگ بشر را نابود کند، حضرت نوح(ع) با پیروی از فرمان خدا، کشتی را  برای نجات خانواده و همه حیوانات ساخت.

پاپ فرانسیس گفت این سیل نتیجه خشم خدا در برابر «بی عدالتی، شیطان و شر» بود.

رهبر کاتولیک های جهان با نقل این داستان تلاش کرد توجهات را به تاثیرات احتمالی وخامت گرمایش زمین جلب کند.

وی گفت: کشورها احتمالا به دلیل افزایش دمای زمین و ذوب شدن یخچال های طبیعی با یک «سیل بزرگ» مواجه هستند… د. اگر در مسیر کنونی حرکت کنیم چه اتفاقی رخ خواهد داد.

پاپ با این حال گفت خشم خدا همچنین می تواند «عامل نجات» باشد زیرا نوح را به عمل وا داشت.

چکیده ای از این کتاب روز یکشنبه در روزنامه ایتالیایی  کوریر دلا سرا منتشر شده است.

پاپ فرانسیس بارها خواستار اقداماتی برای مقابله با بحران آب و هوایی شده است.

وی در ماه سپتامبر (شهریور) نیز در مطلبی نوشت: همه گیری کرونا نشان داده که کره زمین می تواند احیا شود؛ اگر ما به آن اجازه آرامش دهیم و باید مردم را تشویق به سبک زندگی ساده تر برای کمک به زمین کنیم که از تقاضای مداوم رشد اقتصادی «گِله» دارد.

وی افزود: ما تاکنون دیده ایم که زمین چگونه می تواند در صورتی که به آن اجازه ارامش دهیم، خود را احیا کند: هوا تمیزتر می شود، آب ها پاکیزه تر می شوند و حیوانات در اماکنی که در گذشته ناپدید شده اند، نمایان می شوند. همه گیری ما را با یک دوراهی مواجه کرده است.

گفته می شود پاپ قصد دارد در اجلاس آب و هوایی سازمان ملل(GOP۲۶) که قرار است نوامبر آینده در گلاسگو برگزار شود، شرکت کند. بر اساس گزارش روزنامه تایمز لندن، به کنفرانس اسقف ها در اسکاتلند گفته شده که امکان سفر پاپ وجود دارد. این اولین بار است که پاپ به اسکاتلند سفر خواهد کرد.

پاپ فرانسیس قرار است سفری به عراق داشته باشد که واتیکان آن را اولین سفر خارجی پاپ در سال جدید و آن را به عشق این کشور، مردم و مسیحیان آن توصیف کرده است.

کارشناسان بیماری های مسری در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس نسبت به این سفر ابراز نگرانی کرده است اما واتیکان اشاره کرده که پاپ به همراه ۲۰ نفر از همراهان و ۴۰ نفر از روزنامه نگارانی که در هواپیما حضور خواهند داشت همگی واکسینه شده اند.

با این حال، عراق برنامه واکسیناسیون خود را از روز سه شنبه آغاز کرده و بیشتر عراقی هایی که با پاپ ملاقات خواهد کرد واکسن دریافت نکرده اند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.