تصویر پزشک محجبه بر تمبرهای استرالیایی

اداره پست استرالیا مجموعه تمبرهای جدیدی را برای بزرگداشت افرادی که همچنان در جهت خدمت و محافظت از شهروندان این کشور در برابر همه‌گیری جهانی کرونا فعال هستند، منتشر کرده است. یکی از تمبرها یک کارمند بهداشتی محجبه را نشان می‌دهد.

نیکول شفیلد، مدیر عامل اجرایی اداره پست استرالیا گفت: این افراد شجاع در طول ۱۲ ماه گذشته نجات‌دهنده همه ما بوده‌اند و از آسیب‌پذیرترین افراد مراقبت کرده و به ما کمک می‌کنند تا با بسیاری از تأثیرات  ویروس کرونا  کنار بیاییم.

وی گفت: کارکنان بهداشت و درمان میلیون‌ها نفر را آزمایش کرده‌اند؛ نیروی دفاعی و خدمات پلیس به نظارت بر مرزها و قرنطینه کمک کرده‌اند و معلمان و استادان خیلی زود با سیستم آموزش آنلاین سازگار شده‌اند.

این مقام استرالیایی همچنین خاطرنشان کرد:  کارکنان پست، رانندگان تحویل کالا و کارکنان سوپرمارکت‌ها کسب و کار را ادامه داده و دسترسی به محصولات و خدمات ضروری را فراهم کرده‌اند و ما از آنها برای ادامه تلاش خود تشکر می‌کنیم.

در این تمبرهای یادبود با عنوان «قهرمانان خط مقدم» از معلمان، کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، اعضای نیروی دفاع استرالیا، پلیس، کارکنان سوپرمارکت ها و کارگران تحویل غذا تجلیل شده است. این پنج تمبر ۱.۱۰ دلاری از سوی استودیوی طراحی پست استرالیا طراحی و توسط رابرت الیوت تصویرگری شده است.

بر اساس آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۶، مسلمانان استرالیا ۲.۶ درصد از جمعیت ۲۶ میلیون نفری را تشکیل می‌دهند. این رقم در مقایسه با سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، ۲.۲ درصد بود.

در سال گذشته پزشکان و کادر درمانی مسلمان در سراسر جهان در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا بوده‌اند.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.