برای اولین بار یک زن به رهبری شورای مسلمانان بریتانیا برگزیده شد

در اقدامی برجسته و اثرگذار، یک زن به رهبری شورای مسلمانان بریتانیا برگزیده شد.

زارا محمد ۲۹ ساله، مشاور آموزش و توسعه از گلاسکو، روز یکشنبه توانست با پیروزی بر اجمل منصور، امام و معلم ساکن بریتانیا، به دبیرکلی شورای مسلمانان بریتانیا انتخاب شود.

زارا محمد در بیانیه‌ای اعلام کرد: “چشم‌انداز من ادامه ساخت نهادی همه‌جانبه، متنوع و نماینده است که در نتیجه نیاز مسلمانان برای رسیدن به خیرعمومی شکل گرفته‌است.”

“بودن در جایگاه اولین زن دبیرکل سازمان برای من افتخار است و من امیدوارم این موضوع زنان و دختران جوان بیشتری را ترغیب کند که برای رسیدن به رهبری قدم بردارند. آنها آینده این سازمان و آینده جامعه ما هستند.”

صادق خان، شهردار لندن، انتخاب او را خبری فوق‌العاده دانست.

محمد به گاردین گفت: “افتخاری برای من است که نماینده بدنه چندرنگ و متنوع مسلمانان بریتانیا باشم. تاریخ ساز شدن وظیفه بسیار بزرگی است و اولین زن جوان در این جایگاه بودن بسیار مهیج است و من امیدوارم برای دیگران نیز الهام بخش باشد.”

شلینا جان‌محمد، نویسنده مستندهای نسل M می‌گوید:” نسل جوان مسلمان در حال تغییر دنیا هستند و انتخاب محمد لحظه بسیار خجسته‌ای برای مسلمانان و کل مردم بریتانیا بود. انتخاب زنان جوانان، روشن‌فکر، باانرژی و بصیر در نقش رهبری در شرایطی که جامعه با چالش‌های اجتماعی روبرو است، لحظه بسیار مهمی است.”

به عقیده جان‌محمد: “انتخاب زارا محمد نشان‌دهنده اهمیت صدای متنوع سراسر بریتانیا  و تنوع جغرافیایی گروه‌های مسلمان در این کشور است. در حالی که بریتانیا در لحظات گذار اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است، صدای او می‌تواند در صحنه ملی اثرگذار باشد.”

“امیدوارم رهبری او استعاره زنان مسلمان مطیع را به چالش بکشد و دوره جدیدی از مشارکت زنان در گروه‌ها و جوامع مسلمان را  شکل دهد.”

 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.