راسم النفیس: قتل شیعیان پاکسازی‌نژادی است

قتل 4 تن از شیعیان مصر به ویژه یکی از رهبران شیعی که با تحریک رهبران سلفی صورت گرفت، واکنش‌های زیادی را در داخل مصر به همراه داشت.

احمد راسم النفیس از رهبران شیعه مصر در واکنش به کشته شدن 4 شیعه در این کشور گفت: قتل شیعیان که دیروز در روستای ابومسلم در الجیزه رخ داد، در راستای جنایت‌های پاکسازی نژادی و کشتار جمعی است. وی تاکید کرد که «محمد مرسی» رییس جمهور مصر در این قضیه مسؤوول است و اگر دست به اقدامی نزند از مسؤولیت خود شانه‌خالی کرده و باید در برابر دادگاه کیفری بین‌المللی محاکمه شود.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از پایگاه الیوم السابع گروهی از شیعیان که به مناسبت نیمه شعبان در منزل یکی از شیعیان در روستای ابومسلم در الجیزه گردهم آمده بودند، از سوی تعدادی ناشناس هدف حمله قرار گرفته و در جریان ضرب و شتم این شیعیان چهار نفر از آنها از جمله شیخ «حسن شحاته» از رهبران شیعه کشته شدند و مهاجمان اسباب و اثاثیه منزل را تخریب و خانه را به آتش کشیدند.

البرادعی: قتل شیعیان نتیجه سخنان تحریک‌آمیز درباره عقاید دینی است

 محمد البرادعی، رییس حزب الدستور و هماهنگ‌کننده جبهه نجات ملی معارض مصر نیز اظهار داشت که حادثه قتل چهار نفر از شیعیان در روستای ابومسلم در نتیجه سخنرانی‌های تحریک‌آمیز علیه عقاید دینی است. وی ادامه داد: پیش از آنکه باقی مانده انسانیت خود را از دست دهیم باید نظام سیاسی و الازهر دست به اقدامی بزنند

موسس جمعیت آل البیت: قتل شیعیان آغاز مرحله خونریزی‌هاست

محمد الدرینی، موسس جمعیت آل البیت نیز تصریح کرد که حادثه قتل شیعیان به منزله آغاز مرحله خونریزی‌ها در مصر است. وی اظهار داشت: محمد مرسی و اخوان‌المسلمین مسؤول این حادثه هستند و این در حالی است که دولت چشم خود را نسبت به حوادثی که در کشور رخ می‌دهد، بسته است.

محکومیت عدم دخالت نیروهای پلیس

«جهاد الحداد» سخنگوی رسانه‌ای جماعت اخوان‌المسلمین و مشاور حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی این جماعت با اشاره به اینکه نیروهای پلیس در زمان وقوع این حادثه سکوت کرده و تنها تماشاچی بوده‌اند، آن را شکست قانون و نظام دانست. وی تاکید کرد: خشونت به هر شکلی که باشد نباید در برابر آن سکوت کرد و اگر پلیس شایستگی اجرای ماموریت خود را ندارد، دیگران مداخله کنند. وی قتل چهار نفر از شیعیان را اقدامی حقیرانه دانست و تصریح کرد که سکوت نیروهای پلیس در این قضیه شکستی برای قانون و نظام است.
قتل 4 تن از شیعیان مصر به ویژه یکی از رهبران شیعی که با تحریک رهبران سلفی صورت گرفت، واکنش‌های زیادی را در داخل مصر به همراه داشت.واکنش‌‌ها به کشته شدن 4 شیعه به دست سلفی‌ها در مصر

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.