خودداری زرتشتیان از برگزاری مراسم شادی در ایام محرم

نماینده جامعه زردتشتیان گفت: امام حسین(ع) فقط برای مسلمانان نیست و جامعه زردتشتیان همیشه نسل در نسل از مریدان و دوستداران امام حسین(ع) بوده است.

موبد رشید خورشیدیان ظهر امروز در حاشیه شرکت در یازدهمین اجلاس بین‎المللی پیرغلامان حسین اظهار داشت: ما جامعه زردتشتیان همیشه نسل در نسل از مریدان و دوستداران امام حسین(ع) و ویژگی‎های رفتاری ایشان بوده و خواهیم بود.
نماینده جامعه زردتشتیان ادامه داد: ما در طول محرم و صفر چه در ایران و چه در خارج از ایران هیچگاه مراسم عروسی و یا نامزدی و مراسم‎‎های شادی را برگزار نمی‎کنیم. چون ما اعتقاد داریم برگزاری شادی در ماه محرم و صفر برای ما نامبارک است.
وی افزود: : ما به اعتقاد برادران و خواهران مسلمان خود احترام می‎گذاریم و این احترام را بسیار پسندیده و خرسند می‎دانیم. در روز عاشورا و تاسوعای حسینی نیز زردتشتیان داخل و خارج از کشور هیچ وسیله نو را خریداری نمی‎کنند و خود را در غم مسلمانان شریک خواهند کرد.

منبع: خبرآن‌لاین

نماینده جامعه زردتشتیان گفت: امام حسین(ع) فقط برای مسلمانان نیست و جامعه زردتشتیان همیشه نسل در نسل از مریدان و دوستداران امام حسین(ع) بوده است.

مطالب مرتبط
منتشرشده: 2
  1. معین الدین

    به خدا بازم به شرف این زردتشتیها والله صد شرف دارند بر این وهابیهای وحشی بربر انسان نما. من فکر نمیکنم خدا بد تر از اینها تو عالم خلق کرده باشه.

  2. ابوالحسن

    ادیان و مذاهبی که در طول تاریخ بر مبنای احترام به عقاید دیگران بوده اند ماندگار شده اند اما شما ببینید وضعیت ادیان و مذاهبی را که خد مطلق بین بودندو به نحوی در پی مصادره همه چیز به نفع خود که خیلی هایشان الان منقرض شده اند، مثل خوارج، مثل فاطمیان و …

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.