«روش شناسی مطالعات اسلامی در غرب» منتشر می شود

کارشناس پژوهش گروه مطالعات تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از انتشار کتاب جدید این گروه به نام «روش شناسی مطالعات اسلامی در غرب» در آینده نزدیک خبر داد.

رسول نوروزی کارشناس پژوهش گروه مطالعات تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از انتشار کتاب جدید این گروه به نام «روش شناسی مطالعات اسلامی در غرب» در آینده نزدیک خبر داد.

وی با بیان این خبر گفت: کتاب «روش شناسی مطالعات اسلامی در غرب» درس‎ گفتارهایی از پرفسور عبدالعزیز ساشادینا در باب «مطالعات آکادمیک اسلامی در غرب» است که با حمایت گروه مطالعات تمدنیِ پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم در زمستان و بهار سال 2009  (1389) ارائه شده است.

وی ادامه داد: عبدالعزیز ساشادینا در این سلسله نشست‌ها به توصیف هفت دوره از دوره‎های مطالعاتی دین‌شناسی و اسلام‌شناسی در دانشگاه‌های غرب پرداخته و متکفرین و آثار برجسته هر دوره و نیز روش‎های مطالعاتی آن‌ها را تشریح می‎نمایند.

وی افزود: در انتهای هر فصل، پرسشها، پاسخها و احیاناً نقطه نظرات حاضران در جلسه، انعکاس یافته و توضیحات استاد ساشادینا هم در ذیل آن آمده است. در تکمله کتاب نیز، عبدالعزیز ساشادینا، روش‌شناسی مورد استفاده خود را تبیین کرده است.

نوروزی در پایان سخنانش تصریح کرد: مجموعه سخنرانی‌های عبدالعزیز ساشادینا و گزارش‌های وی از غرب آکادمیک، نه برآمده از تحقیقات کتابخانه‎ای، بلکه عمده سخنان ایشان با اطلاعات جزیی که در اختیار می‌گذارند، برخاسته از تجربه علمی و شناخت اتفاقات علمی از نزدیک بوده است.

منبع: مهر
کارشناس پژوهش گروه مطالعات تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از انتشار کتاب جدید این گروه به نام «روش شناسی مطالعات اسلامی در غرب» در آینده نزدیک خبر داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.